CUI 35120239
PROGRESSIVE LEARNING SRL
PROGRESSIVE LEARNING SRL este o firmă din Mun. Braşov, județul BRAŞOV, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 8552 - Învăţământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.). Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 348.8 mii lei (+28.5% față de 2024), un profit net de 23.8 mii lei și 3 angajați.
CUI
35120239
Nr. înregistrare
J08/1687/2015
EUID
ROONRC.J8/1687/2015
Formă juridică
SRL
Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
STR. MOLNAR JANOS, NR.21, CAM.2, BL.36, ET.4, AP.9
Cod CAEN principal
8552 - Învăţământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Data înregistrării
13-10-2015
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.2015
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
IUGA GRIGORE-LUCIAN
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8552 - Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
8891 - Activităţi de îngrijire zilnică pentru copii
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8552 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
131 524
|
3 250
|
4 750
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
693
|
| Active circulante |
36 683
|
30 217
|
21 096
|
34 360
|
996
|
3 433
|
−19
|
359
|
1 157
|
13 475
|
1 511
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
1 831
|
10 327
|
6 014
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
12 319
|
1 300
|
| Casa și conturi la bănci |
34 852
|
19 890
|
15 082
|
34 360
|
996
|
3 433
|
−19
|
359
|
1 157
|
1 156
|
211
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
126 180
|
14 280
|
16 479
|
70 090
|
60 557
|
53 421
|
49 120
|
42 672
|
6 711
|
5 550
|
3 099
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
42 027
|
19 187
|
9 367
|
−35 730
|
−59 561
|
−49 988
|
−49 139
|
−42 313
|
−5 554
|
7 925
|
−895
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
348 821
|
271 384
|
226 290
|
64 615
|
14 065
|
22 167
|
74 226
|
61 937
|
44 325
|
62 677
|
1 640
|
| Venituri totale |
348 821
|
271 384
|
226 290
|
64 615
|
14 065
|
25 693
|
74 224
|
61 937
|
44 325
|
62 677
|
1 640
|
| Cheltuieli totale |
319 693
|
256 622
|
178 930
|
39 862
|
23 379
|
26 344
|
80 344
|
98 058
|
57 361
|
52 919
|
2 686
|
| Rezultat brut |
+29 128
|
+14 762
|
+47 360
|
+24 753
|
−9 314
|
−651
|
−6 120
|
−36 121
|
−13 036
|
+9 758
|
−1 046
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+23 820
|
+12 184
|
+45 097
|
+23 831
|
−9 573
|
−850
|
−6 826
|
−36 740
|
−13 479
|
+8 820
|
−1 095
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către PROGRESSIVE LEARNING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROGRESSIVE LEARNING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.