CUI 35170504
CARSTRAG CONSTRUCT SRL
CARSTRAG CONSTRUCT SRL este o firmă din București, Sector 2 Mun. Bucureşti, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor. Firma este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29.4 mil. lei (−11.2% față de 2024), un profit net de 636.2 mii lei și 4 angajați.
CUI
35170504
Nr. înregistrare
J2015013147402
EUID
ROONRC.J2015013147402
Formă juridică
SRL
Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
ALE SOCULUI, NR.2, CAMERA 5, BL.B12, SC.1, ET.4, AP.30
Cod CAEN principal
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
Data înregistrării
27-10-2015
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.05.2022
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 16-09-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
NICOLAE IOANA-ALEXANDRA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
-
7752 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4781 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
3 270 570
|
3 009 584
|
2 861 965
|
1 582 004
|
1 906 280
|
1 973 153
|
647 616
|
489 555
|
99 971
|
—
|
504
|
| Active circulante |
8 935 318
|
7 111 850
|
6 783 730
|
11 163 187
|
3 353 563
|
3 546 393
|
2 255 058
|
1 288 245
|
1 392 509
|
578 269
|
7 977
|
| Stocuri |
5 495 068
|
3 746 323
|
4 154 121
|
8 384 544
|
3 007 114
|
3 482 035
|
1 240 189
|
1 154 801
|
433 463
|
1 500
|
77
|
| Creanțe |
2 592 614
|
2 188 063
|
89 595
|
895 342
|
69 184
|
45 378
|
102 285
|
119 670
|
698 512
|
573 741
|
5 000
|
| Casa și conturi la bănci |
847 636
|
1 177 464
|
2 540 014
|
1 883 301
|
277 265
|
18 980
|
912 584
|
13 774
|
260 534
|
3 028
|
2 900
|
| Cheltuieli în avans |
511 270
|
809 745
|
942 892
|
1 469 777
|
584 039
|
574 962
|
573 307
|
150 687
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
8 581 715
|
7 391 802
|
7 832 258
|
12 672 509
|
4 782 788
|
5 041 334
|
2 935 514
|
1 644 110
|
682 757
|
536 575
|
4 934
|
| Venituri în avans |
0
|
40 126
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
4 135 443
|
3 499 251
|
2 756 329
|
1 542 459
|
1 061 094
|
1 053 174
|
540 467
|
284 377
|
809 723
|
41 694
|
3 547
|
| Capital subscris vărsat |
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
45 100
|
45 100
|
2 000
|
400
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
29 366 802
|
33 057 224
|
32 612 793
|
22 191 110
|
18 300 368
|
15 454 942
|
14 961 394
|
3 194 224
|
6 354 431
|
478 117
|
8 000
|
| Venituri totale |
29 464 540
|
33 079 840
|
32 698 579
|
22 692 001
|
18 311 151
|
15 747 184
|
15 035 733
|
3 196 053
|
6 354 431
|
478 117
|
8 000
|
| Cheltuieli totale |
28 707 168
|
32 182 505
|
31 955 733
|
22 120 919
|
17 773 446
|
15 129 620
|
14 791 802
|
3 060 142
|
5 565 958
|
432 008
|
4 613
|
| Rezultat brut |
+757 372
|
+897 335
|
+742 846
|
+571 082
|
+537 705
|
+617 564
|
+243 931
|
+135 911
|
+788 473
|
+46 109
|
+3 387
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+636 192
|
+742 922
|
+609 137
|
+481 365
|
+457 920
|
+512 707
|
+201 189
|
+111 770
|
+724 929
|
+36 547
|
+3 147
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
4
|
3
|
4
|
3
|
3
|
2
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către CARSTRAG CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CARSTRAG CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.