CUI 35200940
QUICKNET SOLUTIONS SRL
QUICKNET SOLUTIONS SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii. Firma este plătitoare de TVA din 2016, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 497.4 mii lei (−23.8% față de 2024), un profit net de 319.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
35200940
Nr. înregistrare
J2015013562403
EUID
ROONRC.J2015013562403
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR VLĂDEASA, NR.2, BL.C77, SC.1, ET.6, AP.21
Data înregistrării
05-11-2015
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.11.2015
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
497 376
Rezultat net
+319 611
Capitaluri proprii
326 090
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
6 477
|
4 943
|
37 141
|
60 431
|
112 662
|
59 001
|
26 629
|
2 712
|
7 380
|
—
|
885
|
| Active circulante |
377 379
|
553 139
|
290 807
|
460 531
|
401 838
|
377 348
|
388 793
|
427 255
|
265 515
|
287 749
|
54 527
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
335
|
335
|
335
|
1 209
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
375 736
|
526 638
|
192 226
|
436 100
|
343 547
|
55 221
|
174 609
|
350 864
|
10 106
|
84 895
|
37 949
|
| Casa și conturi la bănci |
1 643
|
26 501
|
98 581
|
24 431
|
57 956
|
321 792
|
213 849
|
75 182
|
255 409
|
202 854
|
16 578
|
| Cheltuieli în avans |
368
|
98
|
228
|
357
|
2 530
|
576
|
1 475
|
1 131
|
107
|
71
|
—
|
| Datorii |
58 134
|
119 990
|
113 347
|
128 165
|
77 865
|
20 283
|
17 511
|
19 755
|
22 819
|
20 457
|
1 794
|
| Capitaluri proprii |
326 090
|
438 190
|
214 829
|
393 154
|
439 165
|
416 642
|
399 386
|
411 343
|
250 183
|
267 363
|
53 618
|
| Capital subscris vărsat |
5 000
|
750
|
500
|
500
|
500
|
500
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
497 376
|
652 882
|
461 338
|
626 826
|
643 696
|
557 970
|
524 660
|
521 108
|
330 925
|
322 194
|
59 809
|
| Venituri totale |
498 397
|
654 064
|
464 414
|
650 826
|
643 696
|
559 284
|
525 001
|
521 673
|
331 026
|
322 213
|
59 809
|
| Cheltuieli totale |
171 113
|
201 990
|
246 841
|
253 093
|
199 622
|
137 958
|
120 605
|
105 353
|
77 773
|
49 844
|
4 597
|
| Rezultat brut |
+327 284
|
+452 074
|
+217 573
|
+397 733
|
+444 074
|
+421 326
|
+404 396
|
+416 320
|
+253 253
|
+272 369
|
+55 212
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+319 611
|
+436 421
|
+213 625
|
+392 201
|
+438 409
|
+416 102
|
+399 146
|
+411 103
|
+249 943
|
+267 123
|
+53 418
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
2
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut QUICKNET SOLUTIONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 497 376 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 319 611 lei.
-
Este QUICKNET SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, QUICKNET SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are QUICKNET SOLUTIONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii.
-
Când a fost înființată QUICKNET SOLUTIONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2015.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către QUICKNET SOLUTIONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește QUICKNET SOLUTIONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.