CUI 35301790
FLORIVERA CONSTRUCT SRL
FLORIVERA CONSTRUCT SRL este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 2015. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o pierdere netă de 28.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
35301790
Nr. înregistrare
J04/1251/2015
EUID
ROONRC.J4/1251/2015
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
STR. SIRETULUI, NR.77
Data înregistrării
08-12-2015
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.12.2015
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−28 592
Capitaluri proprii
124 877
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
73 764
|
92 367
|
171 827
|
291 098
|
503 518
|
139 589
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
65 243
|
67 406
|
70 940
|
104 783
|
154 279
|
360 246
|
264 613
|
106 741
|
205 669
|
8 870
|
| Stocuri |
1 231
|
1 231
|
1 231
|
1 231
|
—
|
53 429
|
7 149
|
1 059
|
15 647
|
—
|
| Creanțe |
64 249
|
63 279
|
64 886
|
63 790
|
82 056
|
167 854
|
13 188
|
13 188
|
3 760
|
1 020
|
| Casa și conturi la bănci |
−237
|
2 896
|
4 823
|
39 762
|
72 223
|
138 963
|
244 276
|
92 494
|
186 262
|
7 850
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
140
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
14 130
|
6 304
|
3 304
|
6 567
|
186 780
|
105 517
|
55 631
|
41 171
|
179 777
|
6 560
|
| Capitaluri proprii |
124 877
|
153 469
|
239 603
|
389 314
|
471 017
|
394 318
|
208 982
|
65 570
|
25 892
|
2 310
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
5 600
|
9 000
|
308 954
|
349 815
|
255 461
|
106 542
|
91 433
|
9 520
|
| Venituri totale |
0
|
4 201
|
18 205
|
10 768
|
392 748
|
349 816
|
255 464
|
106 544
|
91 433
|
9 520
|
| Cheltuieli totale |
28 592
|
90 335
|
167 916
|
146 038
|
310 868
|
147 080
|
109 497
|
65 937
|
66 022
|
7 124
|
| Rezultat brut |
−28 592
|
−86 134
|
−149 711
|
−135 270
|
+81 880
|
+202 736
|
+145 967
|
+40 607
|
+25 411
|
+2 396
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−28 592
|
−86 134
|
−149 711
|
−135 576
|
+71 365
|
+198 115
|
+143 412
|
+39 679
|
+23 582
|
+2 110
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
—
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este FLORIVERA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FLORIVERA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are FLORIVERA CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată FLORIVERA CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2015.
-
Unde are sediul FLORIVERA CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei FLORIVERA CONSTRUCT SRL (CUI 35301790) este în STR. SIRETULUI, NR.77, Bacău, județul Bacău.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FLORIVERA CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FLORIVERA CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.