CUI 35470463
CRAFTY CODING SRL
CRAFTY CODING SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 370.7 mii lei (−22.0% față de 2024), un profit net de 145.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
35470463
Nr. înregistrare
J2016000154227
EUID
ROONRC.J2016000154227
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. PĂCURARI, NR.2A, BL.590B, ET.6, AP.24
Data înregistrării
22-01-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.01.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
370 738
Rezultat net
+145 079
Capitaluri proprii
145 757
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
64 443
|
93 618
|
114 332
|
12 528
|
24 860
|
43 505
|
62 150
|
80 795
|
0
|
79
|
| Active circulante |
141 427
|
237 036
|
133 230
|
80 546
|
49 210
|
60 916
|
53 781
|
41 772
|
115 667
|
97 997
|
| Stocuri |
1 117
|
922
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
117 923
|
110 211
|
48 096
|
32 768
|
—
|
—
|
—
|
7 844
|
33 468
|
905
|
| Casa și conturi la bănci |
22 387
|
25 903
|
85 134
|
47 778
|
49 210
|
60 916
|
53 781
|
33 928
|
82 199
|
97 092
|
| Cheltuieli în avans |
841
|
4 207
|
6 817
|
39
|
510
|
1 490
|
2 950
|
4 403
|
—
|
—
|
| Datorii |
60 954
|
62 715
|
70 301
|
10 656
|
18 850
|
55 488
|
64 298
|
94 965
|
4 706
|
4 645
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
145 757
|
272 146
|
184 078
|
82 457
|
55 730
|
50 423
|
54 583
|
32 005
|
110 961
|
93 431
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
370 738
|
475 233
|
281 638
|
218 977
|
157 583
|
164 412
|
153 794
|
118 664
|
188 616
|
144 002
|
| Venituri totale |
371 413
|
476 533
|
348 579
|
220 523
|
160 372
|
166 286
|
158 517
|
124 618
|
192 591
|
151 756
|
| Cheltuieli totale |
215 423
|
191 078
|
161 672
|
136 491
|
103 661
|
114 784
|
102 854
|
91 828
|
80 135
|
57 008
|
| Rezultat brut |
+155 990
|
+285 455
|
+186 907
|
+84 032
|
+56 711
|
+51 502
|
+55 663
|
+32 790
|
+112 456
|
+94 748
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+145 079
|
+271 468
|
+183 421
|
+81 827
|
+55 107
|
+49 839
|
+54 078
|
+31 544
|
+110 530
|
+93 231
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CRAFTY CODING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 370 738 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 145 079 lei.
-
Este CRAFTY CODING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CRAFTY CODING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are CRAFTY CODING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată CRAFTY CODING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CRAFTY CODING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CRAFTY CODING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.