CUI 3547801
ARIANDA SRL
ARIANDA SRL este o firmă din Piteşti, județul Argeș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 8520 - Învăţământ primar. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 47.5 mii lei (+19.1% față de 2024) și o pierdere netă de 4.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
3547801
Nr. înregistrare
J1992003186036
EUID
ROONRC.J03/3186/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Argeș
Localitate
Piteşti
Adresă
Str. Popa Şapcă, Nr. , C.P.
Data înregistrării
16-03-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.03.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 03-05-2016
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8520 - Învăţământ primarCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7420 - Activităţi fotografice
-
8531 - Învăţământ secundar general
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
47 500
Rezultat net
−4 892
Capitaluri proprii
−11 844
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8520 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8520 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7420 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 538
|
3 114
|
3 690
|
10 342
|
10 342
|
10 342
|
10 342
|
10 342
|
10 342
|
10 760
|
10 760
|
10 760
|
10 760
|
10 760
|
10 760
|
10 760
|
10 562
|
| Active circulante |
14 596
|
12 993
|
17 109
|
1 213
|
3 339
|
112
|
1 701
|
32
|
1 270
|
415
|
762
|
175
|
1 694
|
258
|
5 264
|
5 566
|
2 664
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
331
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
70
|
70
|
70
|
70
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
41
|
—
|
—
|
—
|
926
|
| Casa și conturi la bănci |
14 596
|
12 993
|
17 109
|
1 143
|
3 269
|
42
|
1 300
|
32
|
1 270
|
415
|
762
|
175
|
1 653
|
258
|
5 264
|
5 566
|
1 738
|
| Datorii |
28 978
|
23 059
|
21 947
|
14 219
|
14 012
|
13 084
|
10 413
|
8 863
|
3 079
|
740
|
3 114
|
3 078
|
4 082
|
1 724
|
3 833
|
3 792
|
3 344
|
| Capitaluri proprii |
−11 844
|
−6 952
|
−1 148
|
−2 664
|
−331
|
−2 630
|
1 630
|
1 511
|
8 533
|
10 435
|
8 408
|
7 857
|
8 372
|
9 294
|
12 191
|
12 534
|
9 882
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
47 500
|
39 886
|
22 636
|
26 785
|
21 735
|
6 175
|
26 511
|
19 600
|
13 400
|
12 405
|
14 082
|
19 050
|
15 400
|
20 050
|
26 310
|
25 430
|
35 174
|
| Venituri totale |
47 500
|
40 099
|
52 707
|
26 785
|
21 735
|
6 175
|
26 511
|
19 600
|
13 400
|
12 405
|
14 082
|
19 050
|
15 400
|
20 050
|
26 310
|
25 430
|
35 174
|
| Cheltuieli totale |
51 917
|
45 500
|
50 663
|
28 851
|
19 105
|
10 373
|
26 127
|
26 426
|
14 900
|
10 006
|
13 108
|
18 993
|
15 890
|
22 946
|
26 524
|
20 805
|
41 314
|
| Rezultat brut |
−4 417
|
−5 401
|
+2 044
|
−2 066
|
+2 630
|
−4 198
|
+384
|
−6 826
|
−1 500
|
+2 399
|
+974
|
+57
|
−490
|
−2 896
|
−214
|
+4 625
|
−6 140
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−4 892
|
−5 803
|
+1 516
|
−2 333
|
+2 299
|
−4 260
|
+119
|
−7 022
|
−1 902
|
+2 027
|
+551
|
−515
|
−922
|
−2 896
|
−344
|
+2 652
|
−7 969
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
—
|
2
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ARIANDA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 47 500 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 892 lei.
-
Este ARIANDA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ARIANDA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ARIANDA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8520 - Învăţământ primar.
-
Când a fost înființată ARIANDA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ARIANDA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ARIANDA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.