CUI 35511610
CUNDA CONSTRUCT SRL
CUNDA CONSTRUCT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 344.2 mii lei (+3.9% față de 2024), o pierdere netă de 41.6 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
35511610
Nr. înregistrare
J12/327/2016
EUID
ROONRC.J12/327/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. INĂU, NR.1, AP.1
Data înregistrării
27-01-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
344 213
Rezultat net
−41 606
Capitaluri proprii
150 287
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
306 232
|
405 540
|
514 714
|
32 953
|
53 704
|
71 930
|
86 522
|
94 155
|
—
|
—
|
| Active circulante |
332 787
|
663 706
|
603 199
|
321 975
|
206 502
|
198 318
|
233 298
|
117 593
|
96 760
|
116 338
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
106 590
|
194 379
|
428 116
|
20 592
|
23 400
|
62 407
|
174 960
|
22 800
|
48 100
|
3 001
|
| Casa și conturi la bănci |
226 197
|
469 327
|
175 083
|
301 383
|
183 102
|
135 911
|
—
|
—
|
48 660
|
113 337
|
| Cheltuieli în avans |
60
|
60
|
60
|
177
|
—
|
765
|
1 475
|
58
|
53
|
—
|
| Datorii |
488 792
|
318 294
|
226 885
|
47 574
|
15 584
|
179 656
|
166 990
|
98 962
|
31 950
|
31 792
|
| Venituri în avans |
—
|
4 119
|
335 766
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
150 287
|
746 893
|
555 322
|
307 531
|
244 622
|
91 357
|
154 305
|
112 844
|
64 863
|
84 546
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
344 213
|
331 384
|
358 736
|
258 700
|
259 900
|
176 150
|
256 718
|
177 697
|
114 689
|
131 251
|
| Venituri totale |
348 441
|
663 061
|
447 309
|
258 768
|
260 873
|
177 420
|
256 789
|
177 749
|
114 751
|
131 275
|
| Cheltuieli totale |
384 136
|
465 151
|
196 469
|
103 960
|
105 313
|
84 559
|
96 616
|
59 813
|
46 685
|
42 991
|
| Rezultat brut |
−35 695
|
+197 910
|
+250 840
|
+154 808
|
+155 560
|
+92 861
|
+160 173
|
+117 936
|
+68 066
|
+88 284
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−41 606
|
+191 571
|
+247 791
|
+152 609
|
+153 265
|
+91 117
|
+154 065
|
+112 604
|
+64 623
|
+84 346
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CUNDA CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 344 213 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 41 606 lei.
-
Este CUNDA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CUNDA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are CUNDA CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CUNDA CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CUNDA CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CUNDA CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.