CUI 35545701
VITTESE CONSTRUCT SRL
VITTESE CONSTRUCT SRL este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.6 mil. lei (+356.5% față de 2024), un profit net de 692.1 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
35545701
Nr. înregistrare
J2016000195165
EUID
ROONRC.J2016000195165
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR CAL BUCURESTI, NR.103, BL.A2, SC.1, ET.3, AP.12
Data înregistrării
01-02-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2612 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 586 908
Rezultat net
+692 076
Capitaluri proprii
692 317
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
1 155 947
|
990 817
|
852 957
|
20 735
|
38 513
|
58 297
|
3 601
|
938
|
938
|
938
|
| Active circulante |
1 034 676
|
683 950
|
727 934
|
471 189
|
376 110
|
620 404
|
508 131
|
470 886
|
44 471
|
24 492
|
| Stocuri |
339 107
|
224 502
|
215 171
|
153 355
|
263 018
|
415 309
|
345 336
|
20 012
|
599
|
—
|
| Creanțe |
670 129
|
408 998
|
487 681
|
283 104
|
109 280
|
165 546
|
59 531
|
251 010
|
10
|
10 010
|
| Casa și conturi la bănci |
25 440
|
50 450
|
25 082
|
34 730
|
3 812
|
39 549
|
103 264
|
199 864
|
43 862
|
14 482
|
| Cheltuieli în avans |
199 333
|
199 333
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 697 639
|
1 703 094
|
1 528 187
|
431 636
|
388 812
|
354 502
|
207 544
|
113 216
|
32 640
|
7 678
|
| Capitaluri proprii |
692 317
|
171 006
|
52 704
|
60 288
|
25 811
|
324 199
|
304 188
|
358 608
|
12 769
|
17 752
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 586 908
|
347 662
|
62 466
|
294 619
|
199 524
|
261 921
|
344 752
|
605 646
|
0
|
32 000
|
| Venituri totale |
1 595 834
|
347 662
|
133 157
|
294 619
|
199 524
|
301 423
|
356 104
|
605 646
|
0
|
32 390
|
| Cheltuieli totale |
788 290
|
147 734
|
63 716
|
231 625
|
191 927
|
278 759
|
194 459
|
243 040
|
4 983
|
13 866
|
| Rezultat brut |
+807 544
|
+199 928
|
+69 441
|
+62 994
|
+7 597
|
+22 664
|
+161 645
|
+362 606
|
−4 983
|
+18 524
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+692 076
|
+166 657
|
+58 416
|
+60 048
|
+1 611
|
+20 011
|
+158 188
|
+345 839
|
−4 983
|
+17 552
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VITTESE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 586 908 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 692 076 lei.
-
Este VITTESE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, VITTESE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are VITTESE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată VITTESE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VITTESE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VITTESE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.