CUI 35619086
B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL
B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat un profit net de 25.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
35619086
Nr. înregistrare
J2016000281082
EUID
ROONRC.J2016000281082
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. IOAN POPASU, NR.15, BL.W1, AP.46
Data înregistrării
09-02-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 04-04-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7734 - Activităţi de închiriere şi leasing cu echipamente de transport pe apă
-
7735 - Activităţi de închiriere şi leasing cu echipamente de transport aerian
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole)
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
+25 883
Capitaluri proprii
134 067
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
166 944
|
191 804
|
245 274
|
298 743
|
352 213
|
14 555
|
16 865
|
—
|
1 804
|
4 070
|
| Active circulante |
26 773
|
28 069
|
340 610
|
410 292
|
294 722
|
192 578
|
271 859
|
98 300
|
137 492
|
93 753
|
| Stocuri |
16
|
—
|
268 776
|
251 339
|
151 699
|
75 449
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
26 692
|
27 261
|
70 860
|
153 882
|
136 655
|
108 718
|
127 309
|
63 101
|
134 176
|
91 673
|
| Casa și conturi la bănci |
65
|
808
|
974
|
5 071
|
6 368
|
8 411
|
144 550
|
35 199
|
3 316
|
2 080
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 733
|
| Datorii |
59 650
|
111 689
|
190 003
|
253 787
|
273 193
|
105 826
|
110 405
|
60 514
|
46 491
|
31 399
|
| Capitaluri proprii |
134 067
|
108 184
|
395 881
|
455 248
|
373 742
|
101 307
|
178 319
|
37 786
|
92 805
|
68 157
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
8 403
|
141 519
|
370 600
|
774 703
|
472 761
|
967 909
|
609 401
|
511 508
|
217 339
|
| Venituri totale |
61 067
|
42 016
|
141 519
|
489 757
|
780 728
|
489 988
|
967 909
|
609 401
|
511 508
|
217 339
|
| Cheltuieli totale |
28 038
|
329 713
|
200 202
|
404 757
|
497 577
|
348 126
|
817 697
|
658 326
|
420 244
|
147 209
|
| Rezultat brut |
+33 029
|
−287 697
|
−58 683
|
+85 000
|
+283 151
|
+141 862
|
+150 212
|
−48 925
|
+91 264
|
+70 130
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+25 883
|
−287 697
|
−59 368
|
+81 507
|
+272 435
|
+136 144
|
+140 533
|
−55 019
|
+86 148
|
+67 957
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
4
|
5
|
4
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 aprilie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2016.
-
Unde are sediul B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL (CUI 35619086) este în STR. IOAN POPASU, NR.15, BL.W1, AP.46, Braşov, județul Brașov.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește B.B.S. TECHNO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.