CUI 35668429
PROGRESIV OPTIC SRL
PROGRESIV OPTIC SRL este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 67 mii lei (+102.8% față de 2024) și un profit net de 29.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
35668429
Nr. înregistrare
J40/2339/2016
EUID
ROONRC.J40/2339/2016
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR. EMIL RACOVIŢĂ, NR.22, BL.R23, SC.A, AP.3
Data înregistrării
18-02-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2670 - Fabricarea de instrumente optice şi echipamente fotografice
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice, în magazine specializate
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
8690 - Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
67 035
Rezultat net
+29 175
Capitaluri proprii
24 107
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
153
|
1 983
|
5 994
|
11 036
|
16 077
|
21 707
|
27 910
|
42 703
|
24 098
|
30 130
|
| Active circulante |
179 673
|
171 832
|
156 536
|
133 132
|
189 736
|
272 478
|
292 672
|
248 349
|
206 160
|
71 722
|
| Stocuri |
174 222
|
164 775
|
147 620
|
122 527
|
159 265
|
203 238
|
252 172
|
238 816
|
193 351
|
57 812
|
| Creanțe |
4 807
|
6 643
|
6 643
|
7 892
|
12 447
|
11 041
|
1 430
|
7 558
|
3 472
|
11 806
|
| Casa și conturi la bănci |
644
|
414
|
2 273
|
2 713
|
18 024
|
58 199
|
39 070
|
1 975
|
9 337
|
2 104
|
| Cheltuieli în avans |
80
|
170
|
340
|
315
|
197
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
| Datorii |
155 799
|
179 053
|
164 691
|
145 628
|
181 036
|
162 441
|
174 272
|
177 169
|
153 238
|
57 983
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
| Capitaluri proprii |
24 107
|
−5 068
|
−1 821
|
−1 145
|
24 974
|
131 744
|
146 310
|
113 883
|
77 020
|
43 869
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
0
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
67 035
|
33 057
|
61 659
|
80 641
|
174 062
|
131 434
|
147 365
|
152 825
|
136 838
|
101 402
|
| Venituri totale |
67 035
|
33 057
|
61 659
|
80 653
|
174 062
|
141 113
|
147 365
|
152 825
|
136 838
|
102 296
|
| Cheltuieli totale |
32 599
|
36 304
|
62 118
|
104 353
|
181 308
|
132 499
|
110 772
|
113 732
|
99 582
|
55 573
|
| Rezultat brut |
+34 436
|
−3 247
|
−459
|
−23 700
|
−7 246
|
+8 614
|
+36 593
|
+39 093
|
+37 256
|
+46 723
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+29 175
|
−3 247
|
−676
|
−26 120
|
−12 073
|
+4 381
|
+32 427
|
+36 863
|
+33 151
|
+43 669
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROGRESIV OPTIC SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 67 035 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 29 175 lei.
-
Este PROGRESIV OPTIC SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PROGRESIV OPTIC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PROGRESIV OPTIC SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
-
Când a fost înființată PROGRESIV OPTIC SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 februarie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROGRESIV OPTIC SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROGRESIV OPTIC SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.