CUI 35683097
ECONIS S.R.L.
ECONIS S.R.L. este o firmă din Marginea, județul Suceava, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 396.1 mii lei (−44.8% față de 2024), un profit net de 46 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
35683097
Nr. înregistrare
J2016000278336
EUID
ROONRC.J33/278/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Marginea
Adresă
NR.2969
Data înregistrării
22-02-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0811 - Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
396 069
Rezultat net
+45 996
Capitaluri proprii
352 815
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
65 138
|
101 858
|
178 506
|
260 036
|
355 424
|
376 727
|
323 526
|
18 284
|
29 888
|
| Active circulante |
395 869
|
779 173
|
382 452
|
342 921
|
664 240
|
393 560
|
154 749
|
107 944
|
31 796
|
| Stocuri |
122 370
|
87 205
|
101 507
|
99 076
|
223 867
|
47 729
|
17 803
|
12 525
|
—
|
| Creanțe |
228 628
|
657 352
|
257 661
|
199 291
|
289 692
|
85 763
|
134 713
|
66 509
|
1 205
|
| Casa și conturi la bănci |
44 871
|
34 616
|
23 284
|
44 554
|
150 681
|
260 068
|
2 233
|
28 910
|
30 591
|
| Cheltuieli în avans |
5 183
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
113 375
|
281 212
|
344 247
|
213 281
|
331 905
|
267 076
|
204 089
|
99 238
|
36 218
|
| Capitaluri proprii |
352 815
|
599 819
|
216 711
|
389 676
|
687 759
|
503 211
|
274 186
|
26 990
|
25 466
|
| Capital subscris vărsat |
190 000
|
190 000
|
190 000
|
190 000
|
190 000
|
190 000
|
190 000
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
396 069
|
717 834
|
163 520
|
375 295
|
1 417 872
|
994 383
|
407 362
|
197 869
|
179 947
|
| Venituri totale |
449 060
|
1 028 236
|
163 549
|
340 343
|
1 574 392
|
1 026 405
|
407 363
|
197 870
|
179 947
|
| Cheltuieli totale |
397 373
|
617 310
|
334 960
|
574 136
|
1 379 832
|
788 462
|
345 893
|
194 368
|
152 737
|
| Rezultat brut |
+51 687
|
+410 926
|
−171 411
|
−233 793
|
+194 560
|
+237 943
|
+61 470
|
+3 502
|
+27 210
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+45 996
|
+383 108
|
−172 965
|
−238 083
|
+184 548
|
+229 025
|
+57 396
|
+1 524
|
+25 410
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
5
|
3
|
6
|
3
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ECONIS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 396 069 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 45 996 lei.
-
Este ECONIS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ECONIS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are ECONIS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ECONIS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ECONIS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ECONIS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.