CUI 35717998
INITIAL AUTO SRL
INITIAL AUTO SRL este o firmă din Orş. Otopeni, județul Ilfov, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 8532 - Învăţământ secundar, tehnic sau profesional. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 202.8 mii lei (+17.6% față de 2024), un profit net de 25.7 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
35717998
Nr. înregistrare
J2016000822230
EUID
ROONRC.J2016000822230
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Otopeni
Adresă
CAL. BUCUREŞTILOR, NR.36, CAM. 1, ET.1, AP.1
Data înregistrării
26-02-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.02.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8532 - Învăţământ secundar, tehnic sau profesionalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2211 - Fabricarea anvelopelor şi a camerelor de aer; reşaparea şi refacerea anvelopelor
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
-
4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
-
4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7420 - Activități fotografice
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8553 - Școli de conducere (pilotaj)
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
202 807
Rezultat net
+25 672
Capitaluri proprii
−1 189 257
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
941
|
119 076
|
252 697
|
389 202
|
377 595
|
174 705
|
277 528
|
168 555
|
| Active circulante |
175 389
|
131 264
|
95 253
|
66 300
|
64 829
|
13 499
|
28 978
|
24 115
|
32 207
|
25 127
|
| Creanțe |
163 144
|
124 435
|
82 136
|
58 504
|
59 731
|
3 955
|
3 804
|
2 713
|
1 035
|
1 169
|
| Casa și conturi la bănci |
12 245
|
6 829
|
13 117
|
7 796
|
5 098
|
9 544
|
25 174
|
21 402
|
31 172
|
23 958
|
| Datorii |
1 364 646
|
1 346 193
|
1 352 685
|
1 382 929
|
1 397 457
|
1 226 120
|
924 765
|
487 712
|
507 906
|
281 494
|
| Capitaluri proprii |
−1 189 257
|
−1 214 929
|
−1 256 491
|
−1 197 553
|
−1 079 931
|
−823 419
|
−518 192
|
−288 892
|
−198 171
|
−87 812
|
| Capital subscris vărsat |
220
|
220
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
202 807
|
172 522
|
259 837
|
261 664
|
333 635
|
295 385
|
298 321
|
261 166
|
177 757
|
75 014
|
| Venituri totale |
254 676
|
240 774
|
322 333
|
272 364
|
464 268
|
316 214
|
349 760
|
396 232
|
177 757
|
75 983
|
| Cheltuieli totale |
222 963
|
219 323
|
378 047
|
387 280
|
716 271
|
618 487
|
575 562
|
483 725
|
286 378
|
163 235
|
| Rezultat brut |
+31 713
|
+21 451
|
−55 714
|
−114 916
|
−252 003
|
−302 273
|
−225 802
|
−87 493
|
−108 621
|
−87 252
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+25 672
|
+17 982
|
−58 938
|
−117 621
|
−256 512
|
−305 227
|
−229 300
|
−90 720
|
−110 389
|
−88 012
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
5
|
6
|
13
|
13
|
12
|
10
|
6
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INITIAL AUTO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 202 807 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 25 672 lei.
-
Este INITIAL AUTO SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, INITIAL AUTO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are INITIAL AUTO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8532 - Învăţământ secundar, tehnic sau profesional.
-
Când a fost înființată INITIAL AUTO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INITIAL AUTO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INITIAL AUTO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.