CUI 35742991
KAIN CONSTRUCT S.R.L.
KAIN CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 4, București, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1 mil. lei (+1 285.1% față de 2024), un profit net de 367.8 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
35742991
Nr. înregistrare
J2016003120403
EUID
ROONRC.J2016003120403
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
BLD METALURGIEI, NR.468-472, CAMERA NR.1, BL.C6, ET.5, AP.37
Data înregistrării
02-03-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.03.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 011 110
Rezultat net
+367 768
Capitaluri proprii
372 525
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4761 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4761 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4761 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
38 769
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
397 383
|
48 657
|
240
|
240
|
240
|
200
|
| Creanțe |
374 871
|
24 443
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
22 512
|
24 214
|
240
|
240
|
240
|
200
|
| Datorii |
63 627
|
43 900
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
372 525
|
4 757
|
240
|
240
|
240
|
200
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 011 110
|
73 001
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
1 011 226
|
73 001
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cheltuieli totale |
620 937
|
67 644
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
+390 289
|
+5 357
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+367 768
|
+4 517
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut KAIN CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 011 110 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 367 768 lei.
-
Este KAIN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, KAIN CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are KAIN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată KAIN CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către KAIN CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește KAIN CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.