CUI 35802228
PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L.
PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L. este o firmă din Orş. Zărneşti, județul Brașov, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei. Firma este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 854.2 mii lei (+6.3% față de 2024), un profit net de 852 lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
35802228
Nr. înregistrare
J08/597/2016
EUID
ROONRC.J8/597/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Orş. Zărneşti
Adresă
STR. G-RAL TRAIAN MOŞOIU, NR.36, TOHANU NOU
Data înregistrării
15-03-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.03.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietreiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2369 - Fabricarea altor articole din beton, ciment şi ipsos
-
9603 - Activităţi de pompe funebre şi similare
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
854 214
Rezultat net
+852
Capitaluri proprii
13 878
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2370 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
8 083
|
9 785
|
11 656
|
14 784
|
3 021
|
10 700
|
28 809
|
46 918
|
56 302
|
—
|
| Active circulante |
255 003
|
248 192
|
267 332
|
304 308
|
102 882
|
64 011
|
74 970
|
67 158
|
30 895
|
36 938
|
| Stocuri |
206 351
|
182 975
|
222 973
|
209 012
|
83 187
|
1 107
|
22 860
|
19 086
|
14 334
|
3 279
|
| Creanțe |
2 734
|
6 910
|
6 311
|
29 296
|
1 021
|
980
|
954
|
923
|
893
|
2 047
|
| Casa și conturi la bănci |
45 918
|
58 307
|
38 048
|
66 000
|
18 674
|
61 924
|
51 156
|
47 149
|
15 668
|
31 612
|
| Cheltuieli în avans |
267
|
406
|
108
|
1 622
|
1 234
|
503
|
901
|
498
|
434
|
—
|
| Datorii |
249 475
|
245 356
|
132 408
|
41 697
|
40 023
|
193 936
|
257 457
|
103 334
|
61 743
|
4 407
|
| Capitaluri proprii |
13 878
|
13 027
|
146 688
|
279 017
|
67 114
|
−118 722
|
−152 777
|
11 240
|
25 888
|
32 531
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
854 214
|
803 353
|
695 105
|
1 779 799
|
1 271 924
|
1 029 877
|
971 689
|
735 835
|
735 799
|
392 957
|
| Venituri totale |
939 785
|
813 304
|
698 384
|
1 793 288
|
1 281 651
|
1 034 813
|
978 359
|
736 468
|
739 581
|
392 957
|
| Cheltuieli totale |
914 115
|
926 158
|
825 018
|
1 567 982
|
1 084 098
|
991 568
|
1 132 653
|
743 758
|
738 832
|
356 696
|
| Rezultat brut |
+25 670
|
−112 854
|
−126 634
|
+225 306
|
+197 553
|
+43 245
|
−154 294
|
−7 290
|
+749
|
+36 261
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−133 661
|
−132 329
|
+211 903
|
+185 836
|
+34 055
|
−164 017
|
−14 648
|
−6 642
|
+32 331
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
4
|
7
|
7
|
4
|
4
|
4
|
4
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 854 214 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 852 lei.
-
Este PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei.
-
Când a fost înființată PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.