CUI 35887399
POL CONSTRUCT S.R.L.
POL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sat Soloneţu Nou Com. Cacica, județul SUCEAVA, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (+30.3% față de 2024), un profit net de 118.3 mii lei și 7 angajați.
CUI
35887399
Nr. înregistrare
J33/496/2016
EUID
ROONRC.J33/496/2016
Formă juridică
SRL
Județ
SUCEAVA
Localitate
Sat Soloneţu Nou Com. Cacica
Adresă
NR.1162
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Data înregistrării
30-03-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.03.2016
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-01-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
MARKULAK GHERVASIE
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
131 672
|
134 864
|
137 535
|
133 119
|
135 035
|
147 396
|
129 090
|
131 155
|
13 003
|
2 820
|
| Active circulante |
356 967
|
215 983
|
234 115
|
92 243
|
97 122
|
60 163
|
139 044
|
192 683
|
78 591
|
103 188
|
| Stocuri |
12 523
|
10 529
|
4 246
|
651
|
651
|
651
|
651
|
105
|
—
|
—
|
| Creanțe |
6 159
|
47
|
34
|
—
|
9 506
|
—
|
4 639
|
42 882
|
61 342
|
58 388
|
| Casa și conturi la bănci |
338 285
|
205 407
|
229 835
|
91 592
|
86 965
|
59 512
|
133 754
|
149 696
|
17 249
|
44 800
|
| Datorii |
301 317
|
293 098
|
268 520
|
190 344
|
136 471
|
200 627
|
164 842
|
181 042
|
18 424
|
7 277
|
| Capitaluri proprii |
187 322
|
57 749
|
103 130
|
35 018
|
95 686
|
6 932
|
103 292
|
142 796
|
73 170
|
98 731
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 078 967
|
828 256
|
702 293
|
291 101
|
488 700
|
191 287
|
436 482
|
431 198
|
178 927
|
253 133
|
| Venituri totale |
1 118 418
|
843 735
|
724 998
|
292 484
|
488 739
|
191 325
|
445 966
|
436 162
|
206 465
|
255 049
|
| Cheltuieli totale |
967 357
|
863 856
|
649 884
|
323 612
|
395 099
|
285 772
|
458 310
|
362 174
|
180 696
|
153 968
|
| Rezultat brut |
+151 061
|
−20 121
|
+75 114
|
−31 128
|
+93 640
|
−94 447
|
−12 344
|
+73 988
|
+25 769
|
+101 081
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+118 280
|
−45 381
|
+68 112
|
−34 041
|
+88 753
|
−96 360
|
−16 804
|
+69 626
|
+23 704
|
+98 531
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
9
|
6
|
7
|
7
|
5
|
11
|
8
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către POL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește POL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.