CUI 35893021
SOLUTION TECHNOLOGY SRL
SOLUTION TECHNOLOGY SRL este o firmă din Orş. Popeşti-Leordeni, județul Ilfov, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 125.5 mii lei (+12.3% față de 2024), o pierdere netă de 42.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
35893021
Nr. înregistrare
J2016001380230
EUID
ROONRC.J2016001380230
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Popeşti-Leordeni
Adresă
STR. LEORDENI, NR.69A, CAMERA 1
Data înregistrării
31-03-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.03.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
125 468
Rezultat net
−42 800
Capitaluri proprii
35 780
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
360
|
| Active circulante |
127 575
|
172 434
|
250 245
|
215 434
|
193 731
|
152 718
|
117 867
|
67 726
|
24 582
|
15 340
|
| Stocuri |
122 526
|
169 170
|
222 272
|
200 755
|
193 233
|
150 270
|
115 200
|
65 566
|
20 900
|
13 196
|
| Creanțe |
3 581
|
1 744
|
—
|
—
|
—
|
220
|
2 613
|
895
|
3 367
|
1 123
|
| Casa și conturi la bănci |
1 468
|
1 520
|
27 973
|
14 679
|
498
|
2 228
|
54
|
1 265
|
315
|
1 021
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
124
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
91 795
|
93 978
|
136 248
|
135 107
|
132 250
|
124 233
|
114 611
|
84 516
|
51 607
|
25 387
|
| Capitaluri proprii |
35 780
|
78 580
|
113 997
|
80 327
|
61 481
|
28 485
|
3 256
|
−16 790
|
−27 025
|
−9 687
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
125 468
|
111 721
|
121 016
|
128 419
|
91 291
|
90 266
|
66 200
|
44 042
|
36 950
|
15 610
|
| Venituri totale |
125 468
|
111 721
|
121 016
|
128 419
|
91 291
|
90 266
|
66 200
|
44 042
|
36 950
|
15 610
|
| Cheltuieli totale |
168 268
|
147 138
|
81 990
|
106 751
|
55 886
|
63 310
|
44 190
|
32 487
|
53 164
|
25 043
|
| Rezultat brut |
−42 800
|
−35 417
|
+39 026
|
+21 668
|
+35 405
|
+26 956
|
+22 010
|
+11 555
|
−16 214
|
−9 433
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−42 800
|
−35 417
|
+33 670
|
+18 846
|
+32 996
|
+25 229
|
+20 047
|
+10 235
|
−17 323
|
−9 887
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOLUTION TECHNOLOGY SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 125 468 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 42 800 lei.
-
Este SOLUTION TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SOLUTION TECHNOLOGY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SOLUTION TECHNOLOGY SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
-
Când a fost înființată SOLUTION TECHNOLOGY SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOLUTION TECHNOLOGY SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOLUTION TECHNOLOGY SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.