CUI 35936009
SEMILA SRL
SEMILA SRL este o firmă din Paşcani, județul Iași, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 236.5 mii lei (−13.4% față de 2024), un profit net de 96 lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
35936009
Nr. înregistrare
J2016000921229
EUID
ROONRC.J2016000921229
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Paşcani
Adresă
STR. FERICIRII, NR.25, CORP C1. DEMISOL
Data înregistrării
08-04-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.04.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5224 - Manipulări
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
236 469
Rezultat net
+96
Capitaluri proprii
18 281
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
48
|
194
|
340
|
| Active circulante |
76 586
|
74 983
|
65 791
|
80 812
|
44 608
|
17 836
|
24 382
|
28 496
|
31 979
|
39 907
|
| Stocuri |
36 759
|
20 373
|
53 820
|
62 345
|
39 824
|
9 308
|
20 378
|
24 709
|
26 446
|
30 822
|
| Creanțe |
0
|
1 928
|
742
|
0
|
1 113
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
39 827
|
52 682
|
11 229
|
18 467
|
3 671
|
8 528
|
4 004
|
3 787
|
5 533
|
9 085
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
58 305
|
56 798
|
43 813
|
59 996
|
33 793
|
13 971
|
36 928
|
39 692
|
33 840
|
39 615
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
18 281
|
18 185
|
21 978
|
20 816
|
10 815
|
3 865
|
−12 546
|
−11 148
|
−1 667
|
632
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
236 469
|
273 071
|
230 252
|
237 697
|
190 991
|
226 504
|
169 747
|
151 955
|
186 233
|
106 086
|
| Venituri totale |
238 831
|
273 279
|
230 252
|
237 825
|
190 991
|
244 504
|
169 747
|
151 955
|
186 298
|
106 086
|
| Cheltuieli totale |
238 735
|
276 180
|
226 795
|
225 447
|
182 583
|
227 053
|
169 448
|
159 916
|
186 735
|
104 593
|
| Rezultat brut |
+96
|
−2 901
|
+3 457
|
+12 378
|
+8 408
|
+17 451
|
+299
|
−7 961
|
−437
|
+1 493
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−3 793
|
+1 162
|
+10 001
|
+6 949
|
+16 411
|
−1 398
|
−9 481
|
−2 299
|
+432
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SEMILA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 236 469 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 96 lei.
-
Este SEMILA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SEMILA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SEMILA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată SEMILA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SEMILA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SEMILA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.