CUI 35976119

MITA TRANS SOLUTIONS SRL

MITA TRANS SOLUTIONS SRL este o firmă din Orş. Voluntari, județul Ilfov, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 71.5 mii lei (−84.2% față de 2024), o pierdere netă de 33.2 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

35976119

Nr. înregistrare

J2016001686239

EUID

ROONRC.J2016001686239

Formă juridică

SRL

Județ

Ilfov

Localitate

Orş. Voluntari

Adresă

STR. FRĂŞARI, NR.15

Data înregistrării

18-04-2016

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 18.04.2016

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-11-2017

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4942 - Servicii de mutare

  • 5224 - Manipulări

  • 5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi

  • 5226 - Alte activităţi anexe transporturilor

  • 5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă

  • 5320 - Alte activităţi poştale şi de curier

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−84.2%

71 475

Rezultat net

−345.7%

−33 182

Capitaluri proprii

−89.9%

−74 825

Număr mediu de salariați

0.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut MITA TRANS SOLUTIONS SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 71 475 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 33 182 lei.

Este MITA TRANS SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, MITA TRANS SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017.

Ce cod CAEN principal are MITA TRANS SOLUTIONS SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.

Când a fost înființată MITA TRANS SOLUTIONS SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2016.

Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către MITA TRANS SOLUTIONS SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește MITA TRANS SOLUTIONS SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit