CUI 36053847
SOMETHING SOLUTION SRL
SOMETHING SOLUTION SRL este o firmă din Mugeni, județul Harghita, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32 mii lei (+38.1% față de 2024) și un profit net de 7.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
36053847
Nr. înregistrare
J2016000269190
EUID
ROONRC.J19/269/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Mugeni
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.116
Data înregistrării
09-05-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.05.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazieSursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
32 040
Rezultat net
+7 813
Capitaluri proprii
23 033
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4779 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
75
|
301
|
526
|
| Active circulante |
24 869
|
38 941
|
32 706
|
20 818
|
33 159
|
22 632
|
19 964
|
19 623
|
15 259
|
16 847
|
| Stocuri |
14 779
|
17 469
|
16 562
|
11 911
|
7 126
|
14 661
|
13 839
|
7 316
|
4 439
|
3 948
|
| Creanțe |
28
|
—
|
161
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
10 062
|
21 472
|
15 983
|
8 907
|
26 033
|
7 971
|
6 125
|
12 307
|
10 820
|
12 899
|
| Datorii |
1 836
|
1 499
|
2 016
|
209
|
881
|
1 564
|
12 071
|
15 288
|
19 740
|
20 643
|
| Capitaluri proprii |
23 033
|
37 442
|
30 690
|
20 609
|
32 278
|
21 068
|
7 893
|
4 410
|
−4 180
|
−3 270
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
32 040
|
23 203
|
23 563
|
19 880
|
29 549
|
38 577
|
47 687
|
52 948
|
43 340
|
17 219
|
| Venituri totale |
32 761
|
23 797
|
23 952
|
20 281
|
29 708
|
38 952
|
48 040
|
53 742
|
45 274
|
17 784
|
| Cheltuieli totale |
23 897
|
15 983
|
12 425
|
10 381
|
17 691
|
24 973
|
44 081
|
44 622
|
45 748
|
20 732
|
| Rezultat brut |
+8 864
|
+7 814
|
+11 527
|
+9 900
|
+12 017
|
+13 979
|
+3 959
|
+9 120
|
−474
|
−2 948
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+7 813
|
+6 752
|
+10 081
|
+9 383
|
+11 210
|
+13 175
|
+3 483
|
+8 590
|
−910
|
−3 470
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOMETHING SOLUTION SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 32 040 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 7 813 lei.
-
Este SOMETHING SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SOMETHING SOLUTION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SOMETHING SOLUTION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie.
-
Când a fost înființată SOMETHING SOLUTION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOMETHING SOLUTION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOMETHING SOLUTION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.