CUI 36089000
TIO TECH S.R.L.
TIO TECH S.R.L. este o firmă din Avrămeni, județul Botoșani, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 169.2 mii lei (+100.8% față de 2024), un profit net de 16.9 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
36089000
Nr. înregistrare
J2016000246072
EUID
ROONRC.J2016000246072
Formă juridică
SRL
Județ
Botoșani
Localitate
Avrămeni
Adresă
AVRĂMENI, NR.117
Data înregistrării
17-05-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.05.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3313 - Repararea și întreținerea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
9521 - Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
-
9522 - Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
-
9529 - Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
169 217
Rezultat net
+16 894
Capitaluri proprii
54 629
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
1 588
|
2 041
|
2 495
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
84 304
|
53 782
|
44 517
|
21 618
|
28 574
|
18 458
|
34 906
|
9 069
|
2 458
|
2 023
|
| Stocuri |
21 651
|
21 205
|
12 809
|
15 036
|
14 010
|
17 804
|
164
|
420
|
807
|
807
|
| Creanțe |
16 381
|
5 355
|
8 340
|
121
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
46 272
|
27 222
|
23 368
|
6 461
|
14 564
|
654
|
34 742
|
8 649
|
1 651
|
1 216
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
31 263
|
18 088
|
7 185
|
17 073
|
1 376
|
6 698
|
9 802
|
3 461
|
42
|
7 539
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
54 629
|
37 735
|
39 827
|
4 545
|
27 198
|
11 760
|
25 104
|
5 608
|
2 416
|
−5 516
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
169 217
|
84 284
|
177 679
|
138 558
|
55 796
|
15 158
|
28 335
|
7 040
|
8 692
|
4 861
|
| Venituri totale |
169 217
|
84 291
|
177 686
|
138 558
|
55 796
|
15 158
|
37 871
|
7 040
|
8 692
|
4 861
|
| Cheltuieli totale |
150 630
|
85 666
|
140 663
|
132 926
|
39 570
|
12 544
|
18 045
|
3 644
|
574
|
10 232
|
| Rezultat brut |
+18 587
|
−1 375
|
+37 023
|
+5 632
|
+16 226
|
+2 614
|
+19 826
|
+3 396
|
+8 118
|
−5 371
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+16 894
|
−2 092
|
+35 282
|
+4 246
|
+15 438
|
+2 222
|
+19 497
|
+3 192
|
+7 932
|
−5 516
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TIO TECH S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 169 217 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 16 894 lei.
-
Este TIO TECH S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, TIO TECH S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TIO TECH S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
-
Când a fost înființată TIO TECH S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TIO TECH S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TIO TECH S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.