CUI 36119585
ABY CODE S.R.L.
ABY CODE S.R.L. este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 18.7 mii lei (−49.4% față de 2023), o pierdere netă de 17.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
36119585
Nr. înregistrare
J38/421/2016
EUID
ROONRC.J38/421/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.158A, COMPLEX NORD, PARTER
Data înregistrării
24-05-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.05.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
18 670
Rezultat net
−17 819
Capitaluri proprii
41 378
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active circulante |
50 655
|
67 924
|
110 601
|
57 375
|
88 507
|
30 115
|
16 487
|
13 744
|
| Stocuri |
50 127
|
57 044
|
70 706
|
48 634
|
50 752
|
19 924
|
14 063
|
2 067
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
3 062
|
| Casa și conturi la bănci |
528
|
10 880
|
39 895
|
8 741
|
37 755
|
10 191
|
2 418
|
8 615
|
| Datorii |
9 277
|
8 727
|
7 922
|
35 521
|
66 330
|
24 100
|
14 417
|
4 000
|
| Capitaluri proprii |
41 378
|
59 197
|
102 679
|
21 854
|
22 177
|
6 015
|
2 070
|
9 744
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
18 670
|
36 870
|
72 635
|
4 961
|
36 861
|
12 199
|
11 310
|
23 676
|
| Venituri totale |
18 670
|
36 870
|
82 314
|
4 961
|
36 862
|
15 479
|
13 118
|
23 676
|
| Cheltuieli totale |
36 489
|
59 112
|
28 119
|
5 136
|
19 593
|
11 189
|
20 648
|
13 658
|
| Rezultat brut |
−17 819
|
−22 242
|
+54 195
|
−175
|
+17 269
|
+4 290
|
−7 530
|
+10 018
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−17 819
|
−22 611
|
+52 016
|
−323
|
+16 163
|
+3 945
|
−7 674
|
+9 544
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ABY CODE S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 18 670 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 17 819 lei.
-
Este ABY CODE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ABY CODE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ABY CODE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată ABY CODE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ABY CODE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ABY CODE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.