CUI 36180255
GREENESSENTIALS SRL
GREENESSENTIALS SRL este o firmă din Ogra, județul Mureș, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 1032 - Fabricarea sucurilor de fructe și legume. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 113.3 mii lei (+7.0% față de 2024) și un profit net de 4.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
36180255
Nr. înregistrare
J26/223/2021
EUID
ROONRC.J26/223/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Ogra
Adresă
OGRA, NR.164
Data înregistrării
08-06-2016
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.02.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe și legumeCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
-
0128 - Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale şi a plantelor de uz farmaceutic
-
0130 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
1039 - Prelucrarea şi conservarea fructelor şi legumelor n.c.a.
-
1083 - Prelucrarea ceaiului şi cafelei
-
1084 - Fabricarea condimentelor şi ingredientelor
-
1107 - Producţia de băuturi răcoritoare nealcoolice; producţia de ape minerale şi alte ape îmbuteliate
-
1512 - Fabricarea articolelor de voiaj şi marochinărie şi a articolelor de harnaşament
-
1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn
-
1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
113 346
Rezultat net
+4 629
Capitaluri proprii
53 027
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1032 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1032 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1032 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1032 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1032 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
360
|
| Active circulante |
59 003
|
71 195
|
45 942
|
45 348
|
44 239
|
43 658
|
43 658
|
39 314
|
24 640
|
| Stocuri |
30 909
|
53 873
|
35 025
|
33 366
|
38 284
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
12 683
|
5 881
|
3 850
|
9 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
700
|
| Casa și conturi la bănci |
15 411
|
11 441
|
7 067
|
2 982
|
5 955
|
43 658
|
43 658
|
39 314
|
23 940
|
| Datorii |
5 976
|
22 797
|
41
|
216
|
287
|
257
|
258
|
383
|
3 471
|
| Capitaluri proprii |
53 027
|
48 398
|
45 901
|
45 132
|
43 952
|
43 401
|
43 400
|
38 931
|
21 529
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
113 346
|
105 882
|
5 000
|
9 170
|
1 000
|
0
|
4 808
|
27 195
|
25 171
|
| Venituri totale |
114 701
|
135 436
|
5 000
|
9 170
|
1 000
|
0
|
4 808
|
27 195
|
25 171
|
| Cheltuieli totale |
106 898
|
132 093
|
4 096
|
8 023
|
419
|
—
|
195
|
8 978
|
3 091
|
| Rezultat brut |
+7 803
|
+3 343
|
+904
|
+1 147
|
+581
|
0
|
+4 613
|
+18 217
|
+22 080
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 629
|
+2 497
|
+769
|
+900
|
+551
|
0
|
+4 469
|
+17 402
|
+21 329
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GREENESSENTIALS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 113 346 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 629 lei.
-
Este GREENESSENTIALS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, GREENESSENTIALS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GREENESSENTIALS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1032 - Fabricarea sucurilor de fructe și legume.
-
Când a fost înființată GREENESSENTIALS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GREENESSENTIALS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GREENESSENTIALS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.