CUI 36195949
SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL
SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL este o firmă din Ogretin, județul Prahova, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2016 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 693.1 mii lei (−48.1% față de 2024), un profit net de 54.1 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
36195949
Nr. înregistrare
J29/1103/2016
EUID
ROONRC.J29/1103/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ogretin
Adresă
STR. STROE BUZESCU, NR.46
Data înregistrării
13-06-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 19-07-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
5030 - Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
693 149
Rezultat net
+54 056
Capitaluri proprii
−6 929
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
16 984
|
35 732
|
54 641
|
67 937
|
84 921
|
4 988
|
12 648
|
20 308
|
27 968
|
37 662
|
| Active circulante |
73 162
|
46 040
|
77 323
|
80 090
|
52 461
|
297 208
|
71 833
|
44 029
|
70 544
|
83 561
|
| Creanțe |
46 356
|
29 423
|
57 382
|
78 488
|
27 476
|
291 372
|
51 418
|
40 431
|
37 572
|
67 842
|
| Casa și conturi la bănci |
26 806
|
16 617
|
19 941
|
1 602
|
24 985
|
5 836
|
20 415
|
3 598
|
32 972
|
15 719
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
151 250
|
| Datorii |
97 075
|
142 757
|
216 107
|
304 289
|
138 427
|
181 002
|
51 882
|
31 111
|
231 755
|
225 005
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
47 228
|
| Capitaluri proprii |
−6 929
|
−60 985
|
−84 143
|
−156 262
|
−1 045
|
121 194
|
32 599
|
33 226
|
−133 243
|
240
|
| Capital subscris vărsat |
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
250
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
693 149
|
1 334 889
|
590 439
|
784 183
|
504 407
|
815 965
|
488 904
|
476 958
|
1 093 498
|
319 555
|
| Venituri totale |
693 149
|
1 334 889
|
590 439
|
784 183
|
506 928
|
815 965
|
488 904
|
476 958
|
1 093 498
|
319 555
|
| Cheltuieli totale |
628 796
|
1 274 430
|
510 415
|
931 533
|
624 098
|
719 631
|
484 642
|
469 736
|
1 215 787
|
152 303
|
| Rezultat brut |
+64 353
|
+60 459
|
+80 024
|
−147 350
|
−117 170
|
+96 334
|
+4 262
|
+7 222
|
−122 289
|
+167 252
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+54 056
|
+23 158
|
+72 119
|
−155 217
|
−122 239
|
+88 594
|
−627
|
+2 452
|
−133 533
|
+164 057
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
5
|
5
|
4
|
5
|
3
|
1
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 693 149 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 54 056 lei.
-
Este SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOLID MOBILE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.