CUI 36216359
VAPELI S.R.L.
VAPELI S.R.L. este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 170.6 mii lei (+11.5% față de 2024), un profit net de 3.7 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
36216359
Nr. înregistrare
J2016000483389
EUID
ROONRC.J2016000483389
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. NICOLAE IORGA, NR.12, BL.A27/1, SC.D, AP.15
Data înregistrării
17-06-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.06.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
170 564
Rezultat net
+3 720
Capitaluri proprii
11 529
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active circulante |
25 415
|
19 950
|
25 057
|
59 446
|
80 418
|
95 577
|
109 078
|
126 983
|
145 015
|
85 063
|
| Stocuri |
17 538
|
13 708
|
19 388
|
7 394
|
21 929
|
18 596
|
35 874
|
31 417
|
23 696
|
29 719
|
| Creanțe |
890
|
782
|
4 449
|
178
|
178
|
178
|
178
|
76
|
8
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
6 987
|
5 460
|
1 220
|
51 874
|
58 311
|
76 803
|
73 026
|
95 490
|
121 311
|
55 344
|
| Datorii |
13 886
|
12 141
|
11 646
|
8 992
|
6 612
|
15 431
|
5 849
|
37 610
|
49 182
|
51 862
|
| Capitaluri proprii |
11 529
|
7 809
|
13 411
|
50 454
|
73 806
|
80 146
|
103 229
|
89 373
|
95 833
|
33 201
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
170 564
|
153 032
|
141 460
|
175 994
|
174 191
|
163 716
|
134 882
|
111 323
|
202 718
|
109 698
|
| Venituri totale |
170 564
|
153 032
|
141 460
|
175 994
|
174 244
|
165 577
|
134 900
|
111 474
|
202 720
|
109 698
|
| Cheltuieli totale |
165 399
|
157 113
|
159 087
|
167 586
|
152 921
|
161 517
|
119 696
|
116 818
|
138 060
|
74 515
|
| Rezultat brut |
+5 165
|
−4 081
|
−17 627
|
+8 408
|
+21 323
|
+4 060
|
+15 204
|
−5 344
|
+64 660
|
+35 183
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 720
|
−5 602
|
−19 043
|
+6 648
|
+20 660
|
+2 917
|
+13 856
|
−6 459
|
+62 632
|
+33 001
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VAPELI S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 170 564 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 720 lei.
-
Este VAPELI S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, VAPELI S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VAPELI S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată VAPELI S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VAPELI S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VAPELI S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.