CUI 36219460
M TECH SRL
M TECH SRL este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 269 mii lei (−7.6% față de 2024), un profit net de 38 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
36219460
Nr. înregistrare
J2016001209162
EUID
ROONRC.J2016001209162
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
CAL. BUCUREŞTI, NR.38, BL.P2, SC.1, ET.7, AP.102
Data înregistrării
17-06-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.06.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
269 016
Rezultat net
+38 035
Capitaluri proprii
101 751
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
759
|
2 634
|
12 814
|
26 297
|
36 477
|
46 657
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
123 335
|
117 185
|
148 805
|
119 313
|
102 534
|
73 830
|
101 428
|
113 322
|
89 904
|
60 880
|
| Stocuri |
6 923
|
11 017
|
8 856
|
8 866
|
12 606
|
10 296
|
8 344
|
5 313
|
5 210
|
1 486
|
| Creanțe |
27 670
|
14 214
|
41 126
|
47 285
|
14 127
|
11 632
|
12 761
|
10 278
|
12 516
|
10 775
|
| Casa și conturi la bănci |
88 742
|
91 954
|
98 823
|
63 162
|
75 801
|
51 902
|
80 323
|
97 731
|
72 178
|
48 619
|
| Datorii |
22 343
|
20 103
|
26 984
|
13 712
|
5 182
|
4 767
|
5 772
|
7 341
|
5 876
|
7 040
|
| Capitaluri proprii |
101 751
|
99 716
|
134 635
|
131 898
|
133 829
|
115 720
|
95 656
|
105 981
|
84 028
|
53 840
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
269 016
|
291 112
|
323 460
|
372 154
|
296 607
|
296 885
|
294 054
|
265 856
|
212 966
|
110 335
|
| Venituri totale |
269 059
|
291 157
|
323 500
|
372 173
|
296 622
|
296 904
|
294 061
|
265 858
|
212 970
|
110 335
|
| Cheltuieli totale |
228 333
|
244 664
|
252 528
|
250 382
|
185 547
|
193 871
|
211 445
|
157 458
|
127 052
|
55 225
|
| Rezultat brut |
+40 726
|
+46 493
|
+70 972
|
+121 791
|
+111 075
|
+103 033
|
+82 616
|
+108 400
|
+85 918
|
+55 110
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+38 035
|
+43 581
|
+67 737
|
+118 069
|
+108 109
|
+100 064
|
+79 675
|
+105 741
|
+83 788
|
+53 640
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut M TECH SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 269 016 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 38 035 lei.
-
Este M TECH SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, M TECH SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are M TECH SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
-
Când a fost înființată M TECH SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către M TECH SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește M TECH SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.