CUI 36241832
MULTICHOICE SRL
MULTICHOICE SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi). Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.1 mii lei (+163.7% față de 2024) și un profit net de 15.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
36241832
Nr. înregistrare
J02/835/2016
EUID
ROONRC.J2/835/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. DÂMBOVIŢEI, NR.9
Data înregistrării
24-06-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.06.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6832 - Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
56 105
Rezultat net
+15 526
Capitaluri proprii
7 930
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7430 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
418
|
1 253
|
2 917
|
6 073
|
—
|
451
|
451
|
451
|
451
|
| Active circulante |
16 057
|
11 330
|
12 905
|
5 322
|
2 884
|
16 193
|
5 377
|
2 413
|
15 288
|
7 319
|
| Stocuri |
—
|
—
|
1 381
|
2 305
|
2 129
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
3 654
|
2 918
|
2 430
|
2 430
|
451
|
1 432
|
—
|
210
|
—
|
3 358
|
| Casa și conturi la bănci |
12 403
|
8 412
|
9 094
|
587
|
304
|
14 761
|
5 377
|
2 203
|
15 288
|
3 961
|
| Cheltuieli în avans |
211
|
93
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
8 338
|
19 438
|
20 086
|
15 613
|
9 966
|
148
|
677
|
2 146
|
420
|
232
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
128
|
1 673
|
9 679
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
7 930
|
−7 597
|
−5 928
|
−7 502
|
−2 682
|
6 366
|
5 151
|
718
|
15 319
|
7 538
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
56 105
|
21 275
|
23 797
|
29 715
|
17 786
|
23 161
|
29 953
|
26 845
|
20 816
|
10 414
|
| Venituri totale |
56 116
|
21 275
|
23 934
|
31 343
|
26 418
|
23 170
|
29 955
|
26 853
|
20 819
|
10 414
|
| Cheltuieli totale |
37 678
|
22 943
|
22 007
|
35 269
|
34 934
|
21 284
|
24 623
|
32 867
|
12 414
|
2 764
|
| Rezultat brut |
+18 438
|
−1 668
|
+1 927
|
−3 926
|
−8 516
|
+1 886
|
+5 332
|
−6 014
|
+8 405
|
+7 650
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+15 526
|
−1 668
|
+1 574
|
−4 820
|
−9 048
|
+1 215
|
+4 434
|
−6 820
|
+7 781
|
+7 338
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MULTICHOICE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 56 105 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 15 526 lei.
-
Este MULTICHOICE SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, MULTICHOICE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MULTICHOICE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi).
-
Când a fost înființată MULTICHOICE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MULTICHOICE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MULTICHOICE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.