CUI 36268498
ERIXCONSTRUCT SRL
ERIXCONSTRUCT SRL este o firmă din Loc. Slobozia, județul Gorj, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.8 mil. lei (+70.9% față de 2024), un profit net de 178.6 mii lei și 13 angajați.
Date de identificare
CUI
36268498
Nr. înregistrare
J2016000525184
EUID
ROONRC.J2016000525184
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Loc. Slobozia
Adresă
STR. POMPILIU MARCEA, NR.3, BIROUL 1
Data înregistrării
01-07-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.07.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 825 904
Rezultat net
+178 639
Capitaluri proprii
2 570 047
Număr mediu de salariați
13
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
1 231 884
|
1 448 572
|
1 842 150
|
1 936 918
|
1 462 811
|
326 600
|
388 959
|
503 663
|
229 285
|
—
|
| Active circulante |
3 439 868
|
2 812 223
|
2 058 659
|
2 137 153
|
1 940 700
|
1 189 631
|
1 579 744
|
1 423 819
|
1 030 173
|
256 280
|
| Stocuri |
506 485
|
310 131
|
826 050
|
—
|
138
|
4 525
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
2 852 523
|
2 477 872
|
905 254
|
1 962 516
|
1 871 422
|
963 834
|
1 525 865
|
1 406 984
|
921 553
|
232 743
|
| Casa și conturi la bănci |
80 860
|
24 220
|
327 355
|
174 637
|
69 140
|
221 272
|
53 879
|
16 835
|
108 620
|
23 537
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
162 147
|
219 357
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 101 705
|
1 562 571
|
1 859 700
|
1 683 126
|
2 306 934
|
403 935
|
461 380
|
465 138
|
266 353
|
24 337
|
| Capitaluri proprii |
2 570 047
|
2 698 224
|
2 041 109
|
2 390 945
|
1 258 724
|
1 331 653
|
1 507 323
|
1 462 344
|
993 105
|
231 943
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 825 904
|
3 993 646
|
4 761 466
|
6 769 550
|
4 833 615
|
2 409 491
|
2 660 681
|
2 525 684
|
2 406 331
|
322 786
|
| Venituri totale |
7 364 031
|
5 017 293
|
4 817 640
|
6 874 356
|
4 846 631
|
2 969 210
|
2 783 857
|
2 560 942
|
2 406 331
|
322 786
|
| Cheltuieli totale |
7 155 104
|
4 284 447
|
4 644 063
|
6 026 594
|
4 600 189
|
2 757 570
|
2 441 038
|
1 836 094
|
1 394 642
|
87 815
|
| Rezultat brut |
+208 927
|
+732 846
|
+173 577
|
+847 762
|
+246 442
|
+211 640
|
+342 819
|
+724 848
|
+1 011 689
|
+234 971
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+178 639
|
+622 469
|
+135 789
|
+817 612
|
+206 071
|
+184 330
|
+314 980
|
+699 239
|
+992 162
|
+231 743
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
21
|
22
|
22
|
25
|
23
|
23
|
29
|
24
|
18
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ERIXCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 825 904 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 178 639 lei.
-
Este ERIXCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ERIXCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are ERIXCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ERIXCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ERIXCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ERIXCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.