CUI 36314
P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L.
P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 1996 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 145 mii lei (−46.0% față de 2024), un profit net de 41.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
36314
Nr. înregistrare
J40/3434/1991
EUID
ROONRC.J40/3434/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR. CORNELIU BOTEZ, NR.10/A
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.05.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
145 002
Rezultat net
+41 538
Capitaluri proprii
832 477
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
3 631
|
3 904
|
15 648
|
69 775
|
82 027
|
93 499
|
106 642
|
120 052
|
129 583
|
146 056
|
174 642
|
208 847
|
245 748
|
| Active circulante |
927 777
|
1 073 518
|
1 382 881
|
1 092 060
|
1 092 820
|
1 076 556
|
1 121 183
|
1 167 946
|
1 165 804
|
1 212 643
|
1 156 034
|
1 092 155
|
1 090 429
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
797 357
|
782 942
|
824 932
|
775 060
|
774 538
|
760 552
|
773 724
|
733 026
|
657 486
|
540 414
|
563 093
|
313 518
|
324 015
|
| Casa și conturi la bănci |
129 270
|
289 426
|
557 949
|
317 000
|
318 282
|
316 004
|
347 459
|
434 920
|
508 318
|
672 229
|
592 941
|
498 276
|
766 414
|
| Cheltuieli în avans |
1 522
|
1 187
|
683
|
1 053
|
1 023
|
1 074
|
739
|
1 323
|
1 133
|
1 455
|
1 739
|
2 736
|
1 045
|
| Datorii |
100 453
|
69 125
|
85 483
|
43 144
|
34 170
|
22 482
|
11 584
|
27 450
|
15 232
|
38 148
|
13 332
|
6 473
|
23 334
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
832 477
|
1 009 484
|
1 313 729
|
1 119 744
|
1 141 700
|
1 148 647
|
1 216 980
|
1 261 871
|
1 281 288
|
1 322 006
|
1 319 083
|
1 297 265
|
1 313 888
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
145 002
|
268 565
|
549 378
|
70 318
|
67 498
|
21 500
|
24 456
|
69 253
|
35 038
|
113 410
|
109 808
|
66 505
|
109 057
|
| Venituri totale |
149 852
|
282 086
|
557 464
|
70 728
|
75 265
|
21 639
|
25 201
|
70 644
|
54 421
|
155 506
|
168 889
|
123 422
|
179 167
|
| Cheltuieli totale |
106 815
|
156 513
|
302 482
|
91 978
|
83 358
|
80 480
|
71 840
|
88 695
|
93 408
|
148 007
|
141 016
|
136 820
|
110 350
|
| Rezultat brut |
+43 037
|
+125 573
|
+254 982
|
−21 250
|
−8 093
|
−58 841
|
−46 639
|
−18 051
|
−38 987
|
+7 499
|
+27 873
|
−13 398
|
+68 817
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+41 538
|
+122 737
|
+249 406
|
−21 956
|
−8 846
|
−59 490
|
−47 395
|
−20 170
|
−40 718
|
+2 924
|
+21 818
|
−16 623
|
+56 662
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 145 002 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 41 538 lei.
-
Este P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1996.
-
Ce cod CAEN principal are P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește P.R.O.E.S.C.O.M. S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.