CUI 36331668
MEP CONSTRUCT S.R.L.
MEP CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Orş. Fieni, județul Dâmbovița, înființată în 2018. Activitatea principală: CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Firma este plătitoare de TVA din 2021, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 239.4 mii lei (+46.3% față de 2024) și un profit net de 88.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
36331668
Nr. înregistrare
J2018001473156
EUID
ROONRC.J2018001473156
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Orş. Fieni
Adresă
ALEEA TEILOR, NR.6, BL.2, SC.A, ET.2, AP.6
Data înregistrării
19-07-2016
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.11.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
239 436
Rezultat net
+88 241
Capitaluri proprii
86 885
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
184 959
|
208 459
|
267 102
|
335 599
|
148 590
|
75 880
|
12 771
|
14 460
|
—
|
—
|
| Active circulante |
52 738
|
28 837
|
37 666
|
28 510
|
37 110
|
117 481
|
212 170
|
86 107
|
73 566
|
3 323
|
| Creanțe |
41 400
|
27 493
|
29 758
|
11 948
|
5 344
|
116 365
|
51 908
|
8 362
|
21 552
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
11 338
|
1 344
|
7 908
|
16 562
|
31 766
|
1 116
|
160 262
|
77 745
|
52 014
|
3 323
|
| Datorii |
150 812
|
238 651
|
289 635
|
367 478
|
206 821
|
146 098
|
1 112
|
1 613
|
1 360
|
0
|
| Capitaluri proprii |
86 885
|
−1 355
|
15 133
|
−3 369
|
−21 121
|
47 263
|
223 829
|
98 954
|
72 206
|
3 323
|
| Capital subscris vărsat |
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
239 436
|
163 661
|
301 092
|
243 737
|
454 600
|
275 197
|
277 504
|
209 505
|
75 502
|
3 252
|
| Venituri totale |
239 436
|
163 661
|
301 092
|
253 431
|
454 600
|
275 197
|
277 504
|
209 505
|
75 502
|
3 252
|
| Cheltuieli totale |
134 786
|
180 149
|
279 149
|
228 338
|
474 538
|
226 046
|
48 697
|
107 629
|
4 353
|
31
|
| Rezultat brut |
+104 650
|
−16 488
|
+21 943
|
+25 093
|
−19 938
|
+49 151
|
+228 807
|
+101 876
|
+71 149
|
+3 221
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+88 241
|
−16 488
|
+18 502
|
+17 777
|
−24 484
|
+43 900
|
+220 466
|
+95 591
|
+68 883
|
+3 123
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
0
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MEP CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 239 436 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 88 241 lei.
-
Este MEP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MEP CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are MEP CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
-
Când a fost înființată MEP CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 noiembrie 2018.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MEP CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MEP CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.