CUI 36444489
INXSTECH SRL
INXSTECH SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2018 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.5 mil. lei (+6.0% față de 2024), un profit net de 29 mii lei și 16 angajați.
Date de identificare
CUI
36444489
Nr. înregistrare
J2016011093401
EUID
ROONRC.J2016011093401
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
BLD THEODOR PALLADY, NR.107, CAMERA NR. 4, ET.1
Data înregistrării
22-08-2016
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.03.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2018
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
0163 - Activități după recoltare și pregătirea semințelor
-
0210 - Silvicultură şi alte activităţi forestiere
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 455 149
Rezultat net
+29 025
Capitaluri proprii
508 573
Număr mediu de salariați
16
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
488 216
|
702 353
|
442 989
|
230 660
|
43 279
|
54 227
|
10 819
|
2 734
|
549
|
549
|
| Active circulante |
2 950 484
|
2 050 971
|
1 775 690
|
1 205 565
|
1 099 685
|
707 285
|
654 618
|
462 697
|
331 862
|
716
|
| Stocuri |
7 847
|
7 847
|
2 991
|
2 991
|
14 858
|
2 001
|
2 001
|
79 479
|
79 479
|
—
|
| Creanțe |
2 536 833
|
1 559 247
|
1 198 822
|
1 094 834
|
750 018
|
573 550
|
633 942
|
244 335
|
196 276
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
405 804
|
483 877
|
573 877
|
107 740
|
334 809
|
131 734
|
18 675
|
138 883
|
56 107
|
716
|
| Datorii |
2 930 127
|
2 273 776
|
1 862 166
|
1 188 769
|
923 833
|
590 709
|
339 475
|
147 092
|
126 286
|
4 000
|
| Capitaluri proprii |
508 573
|
479 548
|
356 513
|
247 456
|
219 131
|
170 803
|
325 962
|
318 339
|
206 125
|
−2 735
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 455 149
|
5 146 810
|
6 236 211
|
3 804 070
|
3 469 444
|
901 237
|
776 687
|
204 078
|
236 889
|
—
|
| Venituri totale |
5 711 641
|
5 182 089
|
6 334 559
|
3 870 310
|
3 469 514
|
901 238
|
776 695
|
204 078
|
236 889
|
0
|
| Cheltuieli totale |
5 665 538
|
5 009 344
|
6 204 330
|
3 807 927
|
3 393 218
|
1 047 488
|
761 980
|
89 823
|
24 703
|
2 935
|
| Rezultat brut |
+46 103
|
+172 745
|
+130 229
|
+62 383
|
+76 296
|
−146 250
|
+14 715
|
+114 255
|
+212 186
|
−2 935
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+29 025
|
+123 036
|
+109 056
|
+28 325
|
+48 329
|
−155 159
|
+7 623
|
+112 214
|
+208 860
|
−2 935
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
3
|
5
|
3
|
2
|
2
|
2
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INXSTECH SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 455 149 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 29 025 lei.
-
Este INXSTECH SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INXSTECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2018.
-
Ce cod CAEN principal are INXSTECH SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată INXSTECH SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INXSTECH SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INXSTECH SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.