CUI 36480538
WEBGRADEIT SRL
WEBGRADEIT SRL este o firmă din Mediaş, județul Sibiu, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 274 mii lei (−3.7% față de 2024), un profit net de 171.3 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
36480538
Nr. înregistrare
J2016001126328
EUID
ROONRC.J32/1126/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Mediaş
Adresă
STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.8/A
Data înregistrării
01-09-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.08.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
273 968
Rezultat net
+171 270
Capitaluri proprii
171 928
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
1 297
|
4 410
|
7 524
|
10 637
|
156
|
1 446
|
4 563
|
494
|
| Active circulante |
182 375
|
207 350
|
125 301
|
309 163
|
230 980
|
95 223
|
552 267
|
375 026
|
270 290
|
122 504
|
| Creanțe |
159 150
|
161 865
|
89 525
|
260 322
|
157 880
|
54 445
|
26 419
|
16 303
|
6 174
|
98 220
|
| Casa și conturi la bănci |
23 225
|
45 485
|
35 776
|
48 841
|
73 100
|
40 778
|
525 848
|
358 723
|
264 116
|
24 284
|
| Datorii |
10 447
|
5 202
|
2 642
|
4 175
|
6 235
|
5 842
|
1 933
|
1 651
|
2 259
|
9 551
|
| Capitaluri proprii |
171 928
|
202 148
|
123 956
|
309 398
|
232 269
|
100 018
|
550 490
|
374 821
|
272 594
|
113 447
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
273 968
|
284 625
|
206 145
|
366 550
|
277 477
|
139 699
|
236 988
|
212 499
|
190 169
|
120 571
|
| Venituri totale |
276 351
|
284 111
|
207 877
|
370 720
|
279 099
|
143 175
|
249 748
|
216 812
|
197 109
|
120 972
|
| Cheltuieli totale |
102 465
|
95 324
|
82 141
|
59 043
|
44 566
|
42 059
|
45 618
|
39 186
|
35 808
|
4 096
|
| Rezultat brut |
+173 886
|
+188 787
|
+125 736
|
+311 677
|
+234 533
|
+101 116
|
+204 130
|
+177 626
|
+161 301
|
+116 876
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+171 270
|
+186 367
|
+123 712
|
+308 561
|
+232 000
|
+99 778
|
+201 669
|
+175 502
|
+159 147
|
+113 247
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut WEBGRADEIT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 273 968 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 171 270 lei.
-
Este WEBGRADEIT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, WEBGRADEIT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are WEBGRADEIT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.
-
Când a fost înființată WEBGRADEIT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 august 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 18-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către WEBGRADEIT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește WEBGRADEIT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.