CUI 36595708
DEMONTEX S.R.L.
DEMONTEX S.R.L. este o firmă din Orş. Băicoi, județul Prahova, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2016 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.3 mil. lei (−31.6% față de 2024), un profit net de 232.5 mii lei și 9 angajați.
Date de identificare
CUI
36595708
Nr. înregistrare
J2016001765293
EUID
ROONRC.J2016001765293
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Băicoi
Adresă
STR. ÎNFRĂŢIRII, NR.115
Data înregistrării
04-10-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.10.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 20-10-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 349 598
Rezultat net
+232 537
Capitaluri proprii
2 141 730
Număr mediu de salariați
9
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
2 978 267
|
2 205 722
|
1 811 236
|
1 315 577
|
1 696 017
|
1 808 643
|
1 754 817
|
1 177 969
|
1 408 474
|
469 945
|
| Active circulante |
2 067 027
|
2 032 195
|
2 137 541
|
2 540 329
|
1 992 592
|
2 410 856
|
1 218 127
|
1 031 760
|
552 899
|
146 462
|
| Stocuri |
348 842
|
17 086
|
17 050
|
36 023
|
71 321
|
102 479
|
66 259
|
62 717
|
6 407
|
—
|
| Creanțe |
1 108 377
|
1 372 321
|
1 014 709
|
981 458
|
1 040 959
|
949 795
|
704 682
|
484 207
|
312 626
|
143 257
|
| Casa și conturi la bănci |
609 808
|
642 788
|
1 105 782
|
1 522 848
|
880 312
|
1 358 582
|
447 186
|
484 836
|
233 866
|
3 205
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
1 083
|
5 564
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 903 564
|
2 171 168
|
1 952 149
|
1 506 463
|
1 592 841
|
2 010 454
|
1 550 966
|
1 465 307
|
2 049 140
|
661 671
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
640 881
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 141 730
|
2 066 749
|
1 996 628
|
2 350 526
|
2 101 332
|
1 568 164
|
1 421 978
|
744 422
|
−87 767
|
−45 264
|
| Capital subscris vărsat |
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 349 598
|
6 362 544
|
6 279 596
|
5 975 738
|
4 573 974
|
4 566 103
|
5 990 232
|
4 992 411
|
2 286 180
|
119 882
|
| Venituri totale |
5 578 761
|
6 924 058
|
6 330 169
|
6 625 142
|
5 665 318
|
5 020 216
|
6 328 845
|
5 341 364
|
2 293 065
|
119 945
|
| Cheltuieli totale |
5 289 663
|
6 100 710
|
5 769 531
|
5 628 714
|
4 707 771
|
4 840 020
|
5 510 192
|
4 561 323
|
2 278 725
|
164 219
|
| Rezultat brut |
+289 098
|
+823 348
|
+560 638
|
+996 428
|
+957 547
|
+180 196
|
+818 653
|
+780 041
|
+14 340
|
−44 274
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+232 537
|
+660 258
|
+457 467
|
+836 805
|
+793 808
|
+146 186
|
+677 556
|
+739 178
|
+7 474
|
−45 464
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
13
|
12
|
11
|
14
|
13
|
20
|
19
|
7
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DEMONTEX S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 349 598 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 232 537 lei.
-
Este DEMONTEX S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DEMONTEX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 20 octombrie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are DEMONTEX S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată DEMONTEX S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DEMONTEX S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DEMONTEX S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.