CUI 36700951
PARTE S.R.L.
PARTE S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Firma este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 647 mii lei (+93.9% față de 2024), o pierdere netă de 70.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
36700951
Nr. înregistrare
J2016014430409
EUID
ROONRC.J2016014430409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR DELEA VECHE, NR.24, CAMERA 3, BL.B, SC.2, ET.3, AP.51-3C
Data înregistrării
02-11-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.11.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7420 - Activități fotografice
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9039 - Alte activități-suport pentru creație și interpretare artistică
-
9523 - Repararea și întreținerea încălțămintei și a articolelor din piele
-
9524 - Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
-
9525 - Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
646 970
Rezultat net
−70 149
Capitaluri proprii
13 440
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
6 259
|
11 675
|
47 875
|
71 581
|
103 793
|
3 395
|
4 623
|
2 355
|
100
|
| Active circulante |
492 360
|
260 098
|
163 796
|
40 050
|
72 174
|
111 393
|
114 664
|
63 487
|
23 702
|
| Stocuri |
231 247
|
167 557
|
124 429
|
—
|
38 647
|
35 864
|
—
|
514
|
1 474
|
| Creanțe |
56 942
|
84 259
|
7 083
|
33 498
|
1 944
|
499
|
2 938
|
—
|
2 280
|
| Casa și conturi la bănci |
204 171
|
8 282
|
32 284
|
6 552
|
31 583
|
75 030
|
111 726
|
62 973
|
19 948
|
| Cheltuieli în avans |
2 202
|
3 182
|
2 937
|
1 436
|
1 722
|
597
|
—
|
44
|
753
|
| Datorii |
487 381
|
191 366
|
123 201
|
92 411
|
86 092
|
47 168
|
5 211
|
4 302
|
4 457
|
| Capitaluri proprii |
13 440
|
83 589
|
91 407
|
20 656
|
91 597
|
68 217
|
114 076
|
61 584
|
20 098
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
646 970
|
333 585
|
291 811
|
202 906
|
192 801
|
250 878
|
316 384
|
184 249
|
48 502
|
| Venituri totale |
647 485
|
338 167
|
294 903
|
204 483
|
193 985
|
251 394
|
316 727
|
184 250
|
48 519
|
| Cheltuieli totale |
717 634
|
342 956
|
205 166
|
263 033
|
168 906
|
181 114
|
199 669
|
124 605
|
27 166
|
| Rezultat brut |
−70 149
|
−4 789
|
+89 737
|
−58 550
|
+25 079
|
+70 280
|
+117 058
|
+59 645
|
+21 353
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−70 149
|
−7 818
|
+70 751
|
−60 416
|
+23 380
|
+67 977
|
+113 836
|
+54 118
|
+19 898
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PARTE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 646 970 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 70 149 lei.
-
Este PARTE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PARTE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are PARTE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse.
-
Când a fost înființată PARTE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PARTE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PARTE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.