CUI 36704007
BERTAUTO SOLUTION SRL
BERTAUTO SOLUTION SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 132.4 mii lei (−8.4% față de 2024), o pierdere netă de 106.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
36704007
Nr. înregistrare
J2016001946294
EUID
ROONRC.J2016001946294
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
BLD. REPUBLICII, NR.187, BL.4C2, SC.B, ET.6, AP.69
Data înregistrării
03-11-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.11.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4932 - Transporturi cu taxiuri
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
132 395
Rezultat net
−106 538
Capitaluri proprii
−149 018
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
54 183
|
111 517
|
101 072
|
100
|
4 119
|
20 193
|
36 268
|
26 227
|
54 728
|
83 229
|
| Active circulante |
39 182
|
50 820
|
71 220
|
49 142
|
12 602
|
61 429
|
116 583
|
75 944
|
14 196
|
6 141
|
| Stocuri |
553
|
295
|
—
|
—
|
—
|
4 954
|
639
|
28
|
—
|
—
|
| Creanțe |
26 129
|
25 401
|
26 388
|
39 610
|
8 645
|
1 958
|
1 558
|
363
|
363
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
12 500
|
25 124
|
44 832
|
9 532
|
3 957
|
54 517
|
114 386
|
75 553
|
13 833
|
6 141
|
| Cheltuieli în avans |
105
|
105
|
105
|
546
|
956
|
1 121
|
105
|
638
|
828
|
105
|
| Datorii |
242 488
|
204 934
|
129 250
|
69 416
|
30 140
|
29 251
|
28 889
|
28 114
|
28 390
|
85 758
|
| Capitaluri proprii |
−149 018
|
−42 492
|
43 147
|
−19 628
|
−12 463
|
53 492
|
124 067
|
74 695
|
41 362
|
3 717
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
132 395
|
144 528
|
198 582
|
156 623
|
140 848
|
127 517
|
268 364
|
222 394
|
213 539
|
17 672
|
| Venituri totale |
132 395
|
193 216
|
204 259
|
158 623
|
141 573
|
128 226
|
275 464
|
222 394
|
213 539
|
17 727
|
| Cheltuieli totale |
238 933
|
278 444
|
139 482
|
162 715
|
207 190
|
197 860
|
223 337
|
186 837
|
173 123
|
13 706
|
| Rezultat brut |
−106 538
|
−85 228
|
+64 777
|
−4 092
|
−65 617
|
−69 634
|
+52 127
|
+35 557
|
+40 416
|
+4 021
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−106 538
|
−85 639
|
+62 775
|
−7 165
|
−65 955
|
−70 576
|
+49 373
|
+33 333
|
+37 645
|
+3 517
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BERTAUTO SOLUTION SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 132 395 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 106 538 lei.
-
Este BERTAUTO SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, BERTAUTO SOLUTION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are BERTAUTO SOLUTION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor.
-
Când a fost înființată BERTAUTO SOLUTION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BERTAUTO SOLUTION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BERTAUTO SOLUTION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.