CUI 36762113
DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL
DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (−16.3% față de 2024), un profit net de 232.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
36762113
Nr. înregistrare
J2016015329407
EUID
ROONRC.J2016015329407
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR NIAGARA, NR.17
Data înregistrării
21-11-2016
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 23.01.2018
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-05-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2752 - Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 843 197
Rezultat net
+232 882
Capitaluri proprii
573 039
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
126 853
|
152 463
|
73 507
|
110 597
|
133 981
|
57 809
|
—
|
133
|
277
|
422
|
| Active circulante |
1 398 834
|
893 440
|
995 841
|
754 624
|
666 860
|
266 502
|
212 425
|
56 607
|
21 642
|
513
|
| Stocuri |
1 193 798
|
655 668
|
747 414
|
498 069
|
486 320
|
154 446
|
77 884
|
11 874
|
11 874
|
—
|
| Creanțe |
203 352
|
242 399
|
215 682
|
219 656
|
141 667
|
72 636
|
95 982
|
20 467
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 684
|
−4 627
|
32 745
|
36 899
|
38 873
|
39 420
|
38 559
|
24 266
|
9 768
|
513
|
| Cheltuieli în avans |
236
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
952 884
|
734 023
|
525 147
|
387 840
|
640 194
|
288 926
|
132 002
|
16 193
|
7 090
|
1 000
|
| Capitaluri proprii |
573 039
|
311 880
|
544 201
|
477 381
|
160 647
|
35 385
|
80 423
|
40 547
|
14 829
|
−65
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 843 197
|
2 201 294
|
1 510 801
|
2 160 909
|
803 125
|
628 782
|
517 895
|
159 717
|
83 300
|
—
|
| Venituri totale |
1 968 824
|
2 389 780
|
1 510 942
|
2 160 944
|
803 132
|
628 804
|
526 052
|
159 717
|
83 300
|
0
|
| Cheltuieli totale |
1 675 054
|
2 560 380
|
1 393 280
|
1 789 134
|
672 594
|
669 049
|
438 612
|
116 575
|
67 573
|
265
|
| Rezultat brut |
+293 770
|
−170 600
|
+117 662
|
+371 810
|
+130 538
|
−40 245
|
+87 440
|
+43 142
|
+15 727
|
−265
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+232 882
|
−232 322
|
+104 819
|
+351 879
|
+125 262
|
−45 038
|
+80 183
|
+40 307
|
+14 894
|
−265
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 843 197 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 232 882 lei.
-
Este DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 mai 2025.
-
Ce cod CAEN principal are DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DEUS CONSTRUCT SOLUTION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.