CUI 36790318
DIAXAR INTERCONSTRUCT SRL
DIAXAR INTERCONSTRUCT SRL este o firmă din Sat Ghiocel Com. Podenii Noi, județul PRAHOVA, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 443.2 mii lei (+45.1% față de 2024), un profit net de 86.4 mii lei și 6 angajați.
CUI
36790318
Nr. înregistrare
J29/2088/2016
EUID
ROONRC.J29/2088/2016
Formă juridică
SRL
Județ
PRAHOVA
Localitate
Sat Ghiocel Com. Podenii Noi
Adresă
GHIOCEL, NR.76B
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Data înregistrării
28-11-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.2016
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-08-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
DICU GHEORGHE
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
3 599
|
4 781
|
6 402
|
8 310
|
16 674
|
28 518
|
5 929
|
—
|
| Active circulante |
61 824
|
35 090
|
27 902
|
87 281
|
4 934
|
171 556
|
961
|
603
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
13
|
—
|
150 123
|
—
|
—
|
| Creanțe |
6
|
13
|
—
|
21 878
|
1 512
|
352
|
—
|
11
|
| Casa și conturi la bănci |
61 818
|
35 077
|
27 902
|
65 390
|
3 422
|
21 081
|
961
|
592
|
| Cheltuieli în avans |
350
|
394
|
—
|
318
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
150 023
|
210 774
|
286 309
|
229 497
|
126 523
|
216 845
|
22 120
|
9 622
|
| Capitaluri proprii |
−84 250
|
−170 509
|
−252 005
|
−133 588
|
−104 915
|
−16 771
|
−15 230
|
−9 019
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
443 210
|
305 531
|
380 215
|
305 097
|
444 470
|
429 685
|
298 464
|
106 818
|
| Venituri totale |
443 371
|
305 532
|
380 215
|
305 097
|
294 470
|
579 685
|
298 464
|
106 818
|
| Cheltuieli totale |
348 052
|
218 680
|
494 829
|
366 425
|
378 870
|
576 929
|
301 691
|
114 461
|
| Rezultat brut |
+95 319
|
+86 852
|
−114 614
|
−61 328
|
−84 400
|
+2 756
|
−3 227
|
−7 643
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+86 421
|
+81 495
|
−118 416
|
−64 379
|
−88 144
|
−1 541
|
−6 211
|
−8 711
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
10
|
9
|
9
|
12
|
12
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 13-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către DIAXAR INTERCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DIAXAR INTERCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.