CUI 36790490
PROMAXSTRUCT SRL
PROMAXSTRUCT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2019, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 886.3 mii lei (+43.7% față de 2024), un profit net de 357.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
36790490
Nr. înregistrare
J12/4237/2016
EUID
ROONRC.J12/4237/2016
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. JIULUI, NR.2, BL.V4, SC.1, AP.6
Data înregistrării
28-11-2016
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-08-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4672 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
7111 - Activităţi de arhitectură
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
886 293
Rezultat net
+357 635
Capitaluri proprii
1 918 827
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active circulante |
1 954 534
|
2 083 889
|
2 099 006
|
1 670 186
|
773 281
|
306 900
|
209 846
|
49 750
|
3 250
|
| Stocuri |
76 607
|
76 607
|
336 755
|
170 137
|
61 226
|
964
|
964
|
—
|
—
|
| Creanțe |
1 861 672
|
489 454
|
600 305
|
583 602
|
63 550
|
163 739
|
58 459
|
46 500
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
16 255
|
1 517 828
|
1 161 946
|
916 447
|
648 505
|
142 197
|
150 423
|
3 250
|
3 250
|
| Datorii |
35 707
|
42 497
|
393 310
|
529 282
|
10 373
|
5 900
|
23 159
|
1 493
|
98
|
| Capitaluri proprii |
1 918 827
|
2 041 392
|
1 705 696
|
1 140 904
|
762 908
|
301 000
|
186 687
|
48 257
|
3 152
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
886 293
|
616 918
|
734 036
|
689 085
|
882 793
|
506 630
|
218 639
|
46 500
|
3 250
|
| Venituri totale |
890 394
|
617 097
|
737 607
|
689 734
|
885 533
|
506 656
|
218 708
|
46 500
|
3 250
|
| Cheltuieli totale |
510 486
|
267 676
|
165 888
|
304 955
|
415 682
|
386 704
|
78 093
|
—
|
200
|
| Rezultat brut |
+379 908
|
+349 421
|
+571 719
|
+384 779
|
+469 851
|
+119 952
|
+140 615
|
+46 500
|
+3 050
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+357 635
|
+335 696
|
+564 793
|
+377 995
|
+461 909
|
+115 182
|
+138 428
|
+45 105
|
+2 952
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROMAXSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 886 293 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 357 635 lei.
-
Este PROMAXSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PROMAXSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2019.
-
Ce cod CAEN principal are PROMAXSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată PROMAXSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 2016.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROMAXSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROMAXSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.