CUI 368356
PROTAN SA
PROTAN SA este o firmă din Sector 4, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase. Firma este plătitoare de TVA din 1993. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 407.5 mii lei (+46.5% față de 2024), o pierdere netă de 760.7 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
368356
Nr. înregistrare
J40/2367/1991
EUID
ROONRC.J40/2367/1991
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
STR. TABACARILOR, NR.6-10
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.05.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
lichidator judiciar
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1091 - Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
-
1092 - Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
-
3530 - Furnizarea de abur şi aer condiţionat
-
3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate
-
3812 - Colectarea deşeurilor periculoase
-
3821 - Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
-
3822 - Tratarea şi eliminarea deşeurilor periculoase
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4779 - Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8122 - Activităţi specializate de curăţenie
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8551 - Învăţământ în domeniul sportiv şi recreaţional
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
407 468
Rezultat net
−760 744
Capitaluri proprii
−33 044 034
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1091 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1091 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1091 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1091 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1091 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1091 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3811 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 940 992
|
3 072 674
|
7 051 057
|
7 365 488
|
14 001 905
|
29 877 369
|
33 645 841
|
34 733 003
|
35 133 724
|
35 939 150
|
38 187 012
|
33 850 073
|
35 659 739
|
37 701 960
|
38 116 748
|
67 633 082
|
71 113 523
|
| Active circulante |
5 681 321
|
9 754 881
|
7 805 447
|
6 933 599
|
7 522 541
|
1 710 972
|
3 599 219
|
4 465 179
|
5 025 467
|
6 181 859
|
8 544 577
|
11 367 373
|
19 453 254
|
18 140 313
|
39 350 019
|
12 667 985
|
22 754 580
|
| Stocuri |
257 874
|
260 622
|
614 430
|
615 738
|
604 077
|
604 077
|
604 077
|
1 097 073
|
762 127
|
970 730
|
1 408 137
|
2 749 600
|
5 369 553
|
1 794 467
|
1 298 408
|
2 210 959
|
1 854 387
|
| Creanțe |
2 648 578
|
3 974 756
|
4 705 293
|
5 621 475
|
5 584 400
|
862 251
|
2 886 162
|
2 867 933
|
3 865 387
|
4 667 613
|
5 391 569
|
8 305 959
|
13 970 899
|
16 093 631
|
37 372 321
|
9 475 017
|
19 308 718
|
| Casa și conturi la bănci |
47 189
|
229 300
|
248 142
|
696 386
|
1 334 064
|
244 644
|
108 980
|
500 173
|
397 953
|
543 516
|
1 744 871
|
311 814
|
112 802
|
252 215
|
679 290
|
982 009
|
1 591 475
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
3 100
|
10 000
|
—
|
11 506
|
—
|
296 692
|
181 791
|
—
|
| Datorii |
40 082 049
|
43 526 546
|
43 263 315
|
41 279 138
|
43 235 911
|
42 125 345
|
42 736 217
|
41 514 250
|
34 550 356
|
38 554 251
|
39 641 578
|
39 109 257
|
41 413 019
|
39 091 374
|
60 186 990
|
58 403 832
|
65 316 800
|
| Provizioane |
1 584 298
|
1 584 298
|
1 584 298
|
1 584 298
|
1 584 298
|
1 584 298
|
1 584 298
|
1 584 298
|
1 886 798
|
0
|
54 727
|
54 727
|
103 327
|
280 912
|
3 180 772
|
3 138 551
|
4 569 659
|
| Capitaluri proprii |
−33 044 034
|
−32 283 289
|
−29 991 109
|
−28 564 349
|
−23 295 763
|
−12 121 302
|
−7 075 455
|
−3 900 366
|
3 722 037
|
3 569 858
|
7 045 284
|
6 053 462
|
13 608 153
|
16 469 987
|
14 395 697
|
18 940 475
|
23 981 644
|
| Capital subscris vărsat |
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 352 443
|
4 671 573
|
4 671 573
|
4 671 573
|
4 671 573
|
4 671 573
|
4 671 573
|
4 671 573
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
407 468
|
278 042
|
347 591
|
308 385
|
353 218
|
325 023
|
681 828
|
18 924 285
|
30 814 480
|
34 832 437
|
36 908 064
|
33 682 892
|
42 201 112
|
51 069 413
|
38 689 389
|
41 380 700
|
56 951 486
|
| Venituri totale |
540 402
|
2 779 673
|
828 741
|
5 279 533
|
7 173 998
|
1 696 976
|
2 039 768
|
20 493 374
|
35 658 446
|
36 821 420
|
39 857 458
|
34 047 954
|
45 167 978
|
82 130 271
|
40 105 012
|
44 104 671
|
58 316 933
|
| Cheltuieli totale |
1 301 146
|
5 071 852
|
2 255 501
|
10 548 120
|
18 357 968
|
6 742 823
|
5 214 857
|
28 115 777
|
35 506 266
|
43 120 552
|
45 117 505
|
41 994 139
|
48 054 314
|
80 571 948
|
41 551 554
|
49 361 333
|
56 341 086
|
| Rezultat brut |
−760 744
|
−2 292 179
|
−1 426 760
|
−5 268 587
|
−11 183 970
|
−5 045 847
|
−3 175 089
|
−7 622 403
|
+152 180
|
−6 299 132
|
−5 260 047
|
−7 946 185
|
−2 886 336
|
+1 558 323
|
−1 446 542
|
−5 256 662
|
+1 975 847
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−760 744
|
−2 292 179
|
−1 426 760
|
−5 268 587
|
−11 183 970
|
−5 045 847
|
−3 175 089
|
−7 622 403
|
+152 180
|
−6 299 132
|
−5 260 047
|
−7 946 185
|
−2 886 336
|
+1 558 323
|
−1 657 873
|
−5 256 662
|
+952 271
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
44
|
148
|
153
|
166
|
192
|
230
|
262
|
194
|
315
|
368
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROTAN SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 407 468 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 760 744 lei.
-
Este PROTAN SA plătitoare de TVA?
-
Da, PROTAN SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PROTAN SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase.
-
Când a fost înființată PROTAN SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 mai 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROTAN SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROTAN SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.