CUI 36882705
CHILON SRL
CHILON SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2016. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o pierdere netă de 714 lei.
Date de identificare
CUI
36882705
Nr. înregistrare
J40/17063/2016
EUID
ROONRC.J40/17063/2016
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. ION PĂUNESCU-PALTIN, NR.16, BL.D13, SC.1, ET.1, AP.8
Data înregistrării
30-12-2016
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.07.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−714
Capitaluri proprii
−80 334
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
13 773
|
32 884
|
52 307
|
72 352
|
92 397
|
0
|
—
|
| Active circulante |
7 165
|
7 165
|
7 023
|
12 261
|
11 847
|
11 450
|
10 463
|
253 802
|
166 294
|
—
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Creanțe |
6 647
|
6 647
|
6 505
|
10 411
|
9 745
|
9 340
|
8 094
|
2 044
|
39 243
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
518
|
518
|
518
|
1 850
|
2 102
|
2 110
|
2 369
|
251 758
|
127 051
|
—
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
545
|
1 179
|
492
|
0
|
—
|
| Datorii |
87 499
|
86 785
|
85 895
|
111 249
|
106 440
|
93 762
|
76 350
|
74 601
|
2 832
|
0
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−80 334
|
−79 620
|
−78 872
|
−85 215
|
−61 709
|
−29 460
|
7 644
|
272 090
|
163 462
|
0
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
200
|
200
|
—
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
444 366
|
250 216
|
—
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
24 869
|
0
|
0
|
0
|
1 762
|
445 201
|
251 287
|
0
|
| Cheltuieli totale |
714
|
748
|
17 317
|
23 506
|
32 249
|
37 104
|
48 830
|
160 020
|
80 559
|
—
|
| Rezultat brut |
−714
|
−748
|
+7 552
|
−23 506
|
−32 249
|
−37 104
|
−47 068
|
+285 181
|
+170 728
|
0
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−748
|
+6 344
|
−23 506
|
−32 249
|
−37 104
|
−47 068
|
+271 850
|
+163 222
|
0
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este CHILON SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CHILON SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CHILON SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată CHILON SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 decembrie 2016.
-
Unde are sediul CHILON SRL?
-
Sediul firmei CHILON SRL (CUI 36882705) este în STR. ION PĂUNESCU-PALTIN, NR.16, BL.D13, SC.1, ET.1, AP.8, Sector 3, București.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CHILON SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CHILON SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.