CUI 36947804
SWEETERIA SRL
SWEETERIA SRL este o firmă din 1 Decembrie, județul Ilfov, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 1086 - Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate şi alimentelor dietetice. Firma este plătitoare de TVA din 2026. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (−6.8% față de 2023), un profit net de 163.3 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
36947804
Nr. înregistrare
J23/200/2017
EUID
ROONRC.J2017000200231
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
1 Decembrie
Adresă
STR. 3, NR.19, BIROUL NR. 2
Data înregistrării
26-01-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.01.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-07-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe și legume
-
1039 - Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
-
1052 - Fabricarea înghețatei
-
1061 - Fabricarea produselor de morărit
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
1072 - Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
-
1073 - Fabricarea macaroanelor, tăiețeilor, cușcușului și a altor produse făinoase similare
-
1082 - Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei şi a produselor zaharoase
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1032 - Fabricarea sucurilor de fructe şi legume
-
1039 - Prelucrarea şi conservarea fructelor şi legumelor n.c.a.
-
1052 - Fabricarea îngheţatei
-
1061 - Fabricarea produselor de morărit
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
1072 - Fabricarea biscuiţilor şi pişcoturilor; fabricarea prăjiturilor şi a produselor conservate de patiserie
-
1082 - Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei şi a produselor zaharoase
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
1107 - Producţia de băuturi răcoritoare nealcoolice; producţia de ape minerale şi alte ape îmbuteliate
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase
-
4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 809 333
Rezultat net
+163 313
Capitaluri proprii
−491 818
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1086 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
28 735
|
68 794
|
32 141
|
36 794
|
42 913
|
50 295
|
53 595
|
61 697
|
| Active circulante |
1 245 894
|
1 116 009
|
1 594 295
|
981 918
|
927 030
|
693 619
|
352 023
|
317 159
|
| Stocuri |
188 068
|
147 338
|
938 993
|
736 302
|
619 895
|
373 612
|
183 117
|
121 308
|
| Creanțe |
984 652
|
927 071
|
495 070
|
214 029
|
266 375
|
315 887
|
163 648
|
161 445
|
| Casa și conturi la bănci |
73 174
|
41 600
|
160 232
|
31 587
|
40 760
|
4 120
|
5 258
|
34 406
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
22 230
|
682
|
796
|
| Datorii |
1 766 447
|
1 839 934
|
1 031 115
|
472 544
|
468 989
|
357 550
|
299 810
|
356 380
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 835
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−491 818
|
−655 131
|
595 321
|
546 168
|
500 954
|
406 759
|
106 490
|
23 272
|
| Capital subscris vărsat |
375
|
375
|
375
|
300
|
300
|
300
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 809 333
|
1 941 501
|
1 186 487
|
828 945
|
1 087 624
|
614 539
|
693 410
|
362 229
|
| Venituri totale |
1 817 378
|
1 941 501
|
1 186 498
|
828 963
|
1 096 768
|
829 603
|
999 655
|
498 170
|
| Cheltuieli totale |
1 645 659
|
3 177 348
|
1 078 519
|
778 030
|
995 801
|
723 442
|
909 678
|
471 476
|
| Rezultat brut |
+171 719
|
−1 235 847
|
+107 979
|
+50 933
|
+100 967
|
+106 161
|
+89 977
|
+26 694
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+163 313
|
−1 250 452
|
+99 078
|
+45 214
|
+94 195
|
+100 229
|
+83 018
|
+23 072
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
7
|
6
|
4
|
4
|
4
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SWEETERIA SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 1 809 333 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 163 313 lei.
-
Este SWEETERIA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SWEETERIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 iulie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are SWEETERIA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1086 - Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate şi alimentelor dietetice.
-
Când a fost înființată SWEETERIA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SWEETERIA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SWEETERIA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.