CUI 36949660
ERENTECH ENGINEERING SRL
ERENTECH ENGINEERING SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Firma este plătitoare de TVA din 2019. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.9 mil. lei (+7.3% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 8 angajați.
Date de identificare
CUI
36949660
Nr. înregistrare
J2017000635402
EUID
ROONRC.J40/635/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR GHEORGHE PETRAŞCU, NR.8, PARTER, BL.O6, SC.1, AP.1
Data înregistrării
26-01-2017
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 24.06.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 885 814
Rezultat net
+12 002
Capitaluri proprii
782 647
Număr mediu de salariați
8
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
328 209
|
314 611
|
246 981
|
37 161
|
96 945
|
61 332
|
14 162
|
18 327
|
—
|
| Active circulante |
1 280 031
|
1 215 074
|
1 327 683
|
923 731
|
756 822
|
571 744
|
277 735
|
802 210
|
81 393
|
| Stocuri |
76 172
|
275 683
|
306 133
|
—
|
16 767
|
1 251
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
933 057
|
768 032
|
429 197
|
407 347
|
166 328
|
161 826
|
236 252
|
793 239
|
19 282
|
| Casa și conturi la bănci |
270 802
|
171 359
|
592 353
|
516 384
|
573 727
|
408 667
|
41 483
|
8 971
|
62 111
|
| Cheltuieli în avans |
10 852
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
836 445
|
459 041
|
145 056
|
142 185
|
167 254
|
158 249
|
175 613
|
723 444
|
22 591
|
| Venituri în avans |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
782 647
|
1 070 644
|
1 429 608
|
818 707
|
686 513
|
474 827
|
116 284
|
97 093
|
58 802
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 885 814
|
1 756 818
|
2 308 779
|
1 940 188
|
957 666
|
1 016 637
|
466 377
|
364 840
|
76 739
|
| Venituri totale |
1 885 818
|
1 758 041
|
2 336 311
|
1 940 190
|
960 078
|
1 016 637
|
469 036
|
364 840
|
76 739
|
| Cheltuieli totale |
1 871 530
|
1 570 932
|
1 477 046
|
1 102 281
|
538 791
|
647 931
|
445 181
|
322 900
|
17 370
|
| Rezultat brut |
+14 288
|
+187 109
|
+859 265
|
+837 909
|
+421 287
|
+368 706
|
+23 855
|
+41 940
|
+59 369
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+12 002
|
+141 036
|
+835 902
|
+818 507
|
+411 686
|
+358 542
|
+19 191
|
+38 291
|
+58 602
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
8
|
8
|
6
|
6
|
5
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ERENTECH ENGINEERING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 885 814 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 002 lei.
-
Este ERENTECH ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ERENTECH ENGINEERING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2019.
-
Ce cod CAEN principal are ERENTECH ENGINEERING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
-
Când a fost înființată ERENTECH ENGINEERING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ERENTECH ENGINEERING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ERENTECH ENGINEERING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.