CUI 36959043
PYMETSOFT SRL
PYMETSOFT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2019, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 829.4 mii lei (−12.4% față de 2024), un profit net de 666.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
36959043
Nr. înregistrare
J12/221/2017
EUID
ROONRC.J12/221/2017
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. ROMUL LADEA, NR.3
Data înregistrării
30-01-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.01.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
829 406
Rezultat net
+666 574
Capitaluri proprii
667 652
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active circulante |
678 225
|
848 251
|
747 953
|
853 566
|
830 002
|
575 784
|
411 611
|
324 746
|
161 183
|
| Creanțe |
486 898
|
688 364
|
656 441
|
657 751
|
433 483
|
74 618
|
81 342
|
21 856
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
191 327
|
159 887
|
91 512
|
195 815
|
396 519
|
501 166
|
330 269
|
302 890
|
161 183
|
| Datorii |
10 573
|
29 459
|
12 947
|
11 697
|
20 155
|
38 011
|
22 505
|
9 560
|
8 406
|
| Capitaluri proprii |
667 652
|
818 792
|
735 006
|
841 869
|
809 847
|
537 773
|
389 106
|
315 186
|
152 777
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
829 406
|
947 074
|
843 679
|
940 175
|
885 375
|
606 245
|
456 840
|
374 885
|
176 650
|
| Venituri totale |
833 541
|
958 642
|
848 490
|
973 285
|
927 848
|
613 340
|
459 657
|
375 006
|
176 650
|
| Cheltuieli totale |
145 817
|
112 152
|
105 458
|
122 913
|
109 565
|
70 150
|
66 203
|
56 311
|
19 729
|
| Rezultat brut |
+687 724
|
+846 490
|
+743 032
|
+850 372
|
+818 283
|
+543 190
|
+393 454
|
+318 695
|
+156 921
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+666 574
|
+818 552
|
+734 765
|
+841 628
|
+809 607
|
+537 533
|
+388 866
|
+314 946
|
+152 577
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PYMETSOFT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 829 406 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 666 574 lei.
-
Este PYMETSOFT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PYMETSOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are PYMETSOFT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată PYMETSOFT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PYMETSOFT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PYMETSOFT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.