CUI 36961086
ABLE ACTIV SRL
ABLE ACTIV SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 77.5 mii lei (+50.6% față de 2024) și o pierdere netă de 19.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
36961086
Nr. înregistrare
J2017000777409
EUID
ROONRC.J2017000777409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
BLD TIMIŞOARA, NR.89, BL.C1.2, SC.A, ET.4, AP.21
Data înregistrării
30-01-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.01.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și managementCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9001 - Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
-
9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole)
-
9003 - Activităţi de creaţie artistică
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
77 465
Rezultat net
−19 238
Capitaluri proprii
14 003
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
23 463
|
30 199
|
34 608
|
23 256
|
30 569
|
2 932
|
5 837
|
8 793
|
592
|
| Active circulante |
18 107
|
52 517
|
58 283
|
74 001
|
111 164
|
158 420
|
85 999
|
46 659
|
80 103
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 461
|
4 423
|
—
|
| Creanțe |
765
|
49 554
|
55 252
|
65 571
|
56 746
|
55 465
|
28 484
|
19 295
|
6 025
|
| Casa și conturi la bănci |
17 342
|
2 963
|
3 031
|
8 430
|
54 418
|
102 955
|
53 054
|
22 941
|
74 078
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
312
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
27 567
|
22 808
|
20 654
|
9 567
|
11 077
|
59 757
|
6 948
|
8 788
|
2 644
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 704
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
14 003
|
59 908
|
72 549
|
87 690
|
130 656
|
92 891
|
84 888
|
46 664
|
78 051
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
77 465
|
51 445
|
88 597
|
58 904
|
64 735
|
127 694
|
106 354
|
82 922
|
261 278
|
| Venituri totale |
77 465
|
68 779
|
95 547
|
58 904
|
73 439
|
128 708
|
106 354
|
83 022
|
261 278
|
| Cheltuieli totale |
95 850
|
81 420
|
79 836
|
52 823
|
33 732
|
32 276
|
66 167
|
93 579
|
178 691
|
| Rezultat brut |
−18 385
|
−12 641
|
+15 711
|
+6 081
|
+39 707
|
+96 432
|
+40 187
|
−10 557
|
+82 587
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−19 238
|
−12 641
|
+12 033
|
+4 402
|
+37 765
|
+92 691
|
+38 224
|
−11 387
|
+77 851
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ABLE ACTIV SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 77 465 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 19 238 lei.
-
Este ABLE ACTIV SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ABLE ACTIV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ABLE ACTIV SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management.
-
Când a fost înființată ABLE ACTIV SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ABLE ACTIV SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ABLE ACTIV SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.