CUI 36971500
CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL
CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL este o firmă din Ţărculeşti, județul Prahova, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 734.6 mii lei (+53.7% față de 2024) și un profit net de 110.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
36971500
Nr. înregistrare
J29/138/2017
EUID
ROONRC.J29/138/2017
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ţărculeşti
Adresă
ŢĂRCULEŞTI, NR.187A
Data înregistrării
02-02-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.02.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
734 642
Rezultat net
+110 383
Capitaluri proprii
241 518
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active circulante |
300 705
|
181 281
|
144 925
|
105 920
|
84 396
|
95 693
|
49 776
|
101 016
|
| Stocuri |
167 114
|
66 591
|
46 747
|
—
|
—
|
—
|
22 959
|
—
|
| Creanțe |
61 565
|
11 932
|
6 339
|
2 357
|
9 364
|
63 288
|
200
|
129 610
|
| Casa și conturi la bănci |
72 026
|
102 758
|
91 839
|
103 563
|
75 032
|
32 405
|
26 617
|
−28 594
|
| Datorii |
59 187
|
50 146
|
38 923
|
19 724
|
36 396
|
52 579
|
11 845
|
35 255
|
| Capitaluri proprii |
241 518
|
131 135
|
106 002
|
86 196
|
48 000
|
43 114
|
37 931
|
65 761
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
734 642
|
478 091
|
599 729
|
590 157
|
507 009
|
466 741
|
358 346
|
697 457
|
| Venituri totale |
734 662
|
478 091
|
599 729
|
590 670
|
507 009
|
466 741
|
358 346
|
697 457
|
| Cheltuieli totale |
582 393
|
444 356
|
616 607
|
546 862
|
497 154
|
456 889
|
382 592
|
624 921
|
| Rezultat brut |
+152 269
|
+33 735
|
−16 878
|
+43 808
|
+9 855
|
+9 852
|
−24 246
|
+72 536
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+110 383
|
+25 133
|
−22 576
|
+38 196
|
+4 886
|
+5 184
|
−27 830
|
+65 561
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 734 642 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 110 383 lei.
-
Este CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSOVY INTERCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.