CUI 3697680
MAX SRL
MAX SRL este o firmă din Orş. Murfatlar, județul Constanța, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 146.8 mil. lei (+1.5% față de 2024), un profit net de 6.3 mil. lei și 260 de angajați.
Date de identificare
CUI
3697680
Nr. înregistrare
J1992006046135
EUID
ROONRC.J1992006046135
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Orş. Murfatlar
Adresă
STR. MINERULUI, NR.2D
Data înregistrării
05-04-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7010 - Activităţi ale direcţiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
146 831 902
Rezultat net
+6 346 459
Capitaluri proprii
58 285 934
Număr mediu de salariați
260
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4712 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
30 898 857
|
30 785 137
|
30 322 381
|
28 517 129
|
22 846 005
|
19 394 681
|
15 592 634
|
14 316 952
|
12 175 660
|
11 154 390
|
8 319 768
|
7 039 149
|
6 127 783
|
5 695 760
|
5 172 637
|
4 710 065
|
3 678 340
|
| Active circulante |
50 156 640
|
54 850 450
|
50 224 860
|
41 553 620
|
38 078 800
|
28 716 916
|
22 521 432
|
18 320 610
|
18 553 364
|
15 382 765
|
10 949 460
|
9 481 748
|
8 328 400
|
9 789 327
|
10 111 005
|
8 506 978
|
7 230 516
|
| Stocuri |
45 577 372
|
46 675 108
|
44 418 781
|
36 447 726
|
33 501 703
|
25 976 255
|
19 067 849
|
16 337 765
|
15 455 351
|
12 610 860
|
8 540 681
|
7 275 610
|
6 009 739
|
6 647 131
|
6 472 326
|
5 140 357
|
3 513 447
|
| Creanțe |
3 380 477
|
5 277 669
|
4 740 486
|
3 866 727
|
2 874 184
|
2 045 024
|
1 824 050
|
1 508 704
|
2 418 790
|
2 427 229
|
2 235 167
|
2 123 688
|
1 721 181
|
2 633 972
|
3 425 109
|
3 163 250
|
3 275 564
|
| Casa și conturi la bănci |
1 198 791
|
2 897 673
|
1 065 593
|
1 239 167
|
1 702 913
|
695 637
|
1 629 533
|
474 141
|
679 223
|
344 676
|
173 612
|
82 450
|
597 480
|
508 224
|
213 570
|
203 371
|
441 505
|
| Cheltuieli în avans |
164 341
|
235 149
|
198 997
|
180 182
|
133 374
|
74 915
|
67 135
|
56 453
|
41 676
|
53 080
|
41 320
|
36 634
|
47 014
|
60 048
|
76 545
|
57 268
|
45 820
|
| Datorii |
22 840 539
|
32 276 642
|
31 203 582
|
26 649 862
|
22 654 974
|
17 756 062
|
16 015 805
|
14 235 558
|
13 295 983
|
13 195 872
|
7 223 824
|
5 841 546
|
4 439 757
|
5 457 089
|
5 548 263
|
3 935 425
|
1 992 665
|
| Venituri în avans |
93 365
|
104 337
|
115 308
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
58 285 934
|
53 489 757
|
49 427 348
|
43 601 069
|
38 403 205
|
30 430 450
|
22 165 396
|
18 458 457
|
17 474 717
|
13 394 363
|
12 086 724
|
10 715 985
|
10 063 440
|
10 088 046
|
9 811 924
|
9 338 886
|
8 962 011
|
| Capital subscris vărsat |
22 000
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
21 800
|
1 710
|
1 710
|
1 710
|
1 710
|
1 710
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
146 831 902
|
144 635 446
|
128 076 055
|
127 490 602
|
116 832 168
|
98 052 982
|
75 260 893
|
66 606 407
|
62 780 765
|
47 261 612
|
38 603 993
|
28 810 913
|
26 827 604
|
39 118 425
|
39 775 279
|
35 145 204
|
31 685 967
|
| Venituri totale |
147 064 204
|
145 222 571
|
128 361 901
|
127 724 235
|
117 013 765
|
98 359 750
|
75 444 662
|
66 670 024
|
62 955 906
|
47 340 450
|
38 665 758
|
28 897 787
|
26 857 281
|
39 223 317
|
39 886 609
|
36 834 838
|
33 890 750
|
| Cheltuieli totale |
139 646 035
|
138 999 361
|
120 681 150
|
119 727 285
|
107 446 590
|
88 692 984
|
70 467 118
|
64 213 866
|
58 113 361
|
43 833 764
|
36 630 177
|
28 033 277
|
26 768 174
|
38 868 556
|
39 254 581
|
36 176 281
|
34 852 739
|
| Rezultat brut |
+7 418 169
|
+6 223 210
|
+7 680 751
|
+7 996 950
|
+9 567 175
|
+9 666 766
|
+4 977 544
|
+2 456 158
|
+4 842 545
|
+3 506 686
|
+2 035 581
|
+864 510
|
+89 107
|
+354 761
|
+632 028
|
+658 557
|
−961 989
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 346 459
|
+5 398 294
|
+6 693 419
|
+7 052 674
|
+8 313 415
|
+8 333 544
|
+4 204 264
|
+2 067 942
|
+4 101 956
|
+3 029 541
|
+1 732 862
|
+730 130
|
+6 318
|
+276 122
|
+471 505
|
+414 701
|
−1 272 352
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
263
|
271
|
290
|
277
|
229
|
216
|
232
|
217
|
171
|
133
|
111
|
70
|
67
|
96
|
94
|
68
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MAX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 146 831 902 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 346 459 lei.
-
Este MAX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are MAX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată MAX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 noiembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MAX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MAX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.