CUI 36977147
IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL
IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL este o firmă din Bârsana, județul Maramureș, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma este plătitoare de TVA din 2023 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 438.1 mii lei (+29.7% față de 2023), un profit net de 883 lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
36977147
Nr. înregistrare
J2017000108249
EUID
ROONRC.J2017000108249
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Bârsana
Adresă
BÎRSANA, NR.780B
Data înregistrării
02-02-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.02.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
438 115
Rezultat net
+883
Capitaluri proprii
1 877
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||
| Active imobilizate |
18 110
|
43 412
|
102 153
|
140 329
|
179 075
|
22 370
|
—
|
| Active circulante |
48 839
|
125 355
|
399 537
|
68 749
|
247 506
|
39 691
|
6 046
|
| Stocuri |
1 414
|
1 200
|
—
|
4 083
|
721
|
−5 356
|
−5 356
|
| Creanțe |
23 047
|
114 892
|
276 336
|
29 209
|
209 130
|
19 592
|
5 779
|
| Casa și conturi la bănci |
21 056
|
5 941
|
118 287
|
29 791
|
35 547
|
23 326
|
5 623
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
118 234
|
—
|
−62 111
|
—
|
0
|
| Datorii |
38 384
|
244 634
|
337 669
|
76 364
|
212 438
|
13 775
|
1 869
|
| Venituri în avans |
26 688
|
53 257
|
169 994
|
171 661
|
200 000
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 877
|
−129 124
|
112 261
|
−38 947
|
−47 968
|
48 286
|
4 177
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
438 115
|
337 835
|
321 229
|
223 122
|
149 386
|
122 529
|
22 779
|
| Venituri totale |
464 826
|
420 762
|
321 229
|
251 475
|
149 396
|
122 530
|
22 779
|
| Cheltuieli totale |
454 978
|
507 560
|
167 441
|
350 805
|
195 314
|
72 035
|
18 574
|
| Rezultat brut |
+9 848
|
−86 798
|
+153 788
|
−99 330
|
−45 918
|
+50 495
|
+4 205
|
| Rezultat net |
Față de 2023
|
−90 177
|
+151 208
|
−101 970
|
−48 168
|
+48 086
|
+3 977
|
| Alte date | |||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
5
|
5
|
5
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 438 115 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 883 lei.
-
Este IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IZA ELECTRO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.