CUI 370
TRANSUNIVERSAL SRL
TRANSUNIVERSAL SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 419.1 mii lei (−0.1% față de 2024), un profit net de 104.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
370
Nr. înregistrare
J1991004648400
EUID
ROONRC.J1991004648400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
SOS. ANDRONACHE, NR.254
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.06.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
4942 - Servicii de mutare
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
9311 - Activităţi ale bazelor sportive
-
9319 - Alte activităţi sportive n.c.a
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
419 092
Rezultat net
+104 620
Capitaluri proprii
152 374
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
146 335
|
118 048
|
86 315
|
91 349
|
94 153
|
90 502
|
124 118
|
158 622
|
212 283
|
240 191
|
142 472
|
156 611
|
69 679
|
85 646
|
107 397
|
97 577
|
108 416
|
| Active circulante |
175 693
|
152 532
|
244 938
|
119 136
|
259 378
|
284 610
|
287 528
|
289 793
|
258 158
|
229 413
|
211 726
|
221 477
|
214 264
|
195 950
|
174 300
|
115 791
|
86 658
|
| Stocuri |
8 877
|
9 289
|
36 805
|
29 464
|
32 460
|
42 018
|
41 910
|
40 114
|
9 312
|
13 624
|
11 487
|
11 307
|
11 528
|
11 487
|
9 929
|
9 241
|
9 241
|
| Creanțe |
130 057
|
104 339
|
60 249
|
61 844
|
192 363
|
227 500
|
229 501
|
246 076
|
238 260
|
213 681
|
197 324
|
206 360
|
197 713
|
180 914
|
160 687
|
103 289
|
73 457
|
| Casa și conturi la bănci |
36 759
|
38 904
|
147 884
|
27 828
|
34 555
|
15 092
|
16 117
|
3 603
|
10 586
|
2 108
|
2 915
|
3 810
|
5 023
|
3 549
|
3 684
|
3 261
|
3 960
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
83 630
|
—
|
—
|
11 731
|
—
|
| Datorii |
165 073
|
110 383
|
95 819
|
119 914
|
79 247
|
251 611
|
335 962
|
363 933
|
370 554
|
422 313
|
327 380
|
371 067
|
354 848
|
277 091
|
271 046
|
251 404
|
138 429
|
| Venituri în avans |
4 581
|
4 482
|
0
|
0
|
0
|
410
|
3 334
|
3 305
|
8 130
|
23 344
|
5 424
|
6 123
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
152 374
|
155 715
|
235 434
|
90 571
|
274 284
|
123 091
|
72 350
|
81 177
|
91 757
|
23 947
|
21 394
|
898
|
12 725
|
4 505
|
10 651
|
−26 305
|
56 645
|
| Capital subscris vărsat |
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
42 540
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
419 092
|
419 577
|
408 350
|
433 544
|
425 255
|
289 232
|
268 574
|
275 135
|
356 022
|
254 262
|
229 370
|
199 564
|
195 773
|
154 398
|
165 407
|
128 771
|
179 730
|
| Venituri totale |
420 463
|
420 159
|
416 324
|
450 961
|
461 753
|
289 488
|
270 353
|
275 820
|
356 029
|
254 262
|
231 692
|
306 362
|
205 775
|
164 544
|
235 669
|
140 869
|
179 736
|
| Cheltuieli totale |
309 217
|
303 717
|
224 348
|
403 477
|
281 653
|
236 063
|
276 476
|
283 643
|
284 658
|
249 167
|
204 245
|
312 161
|
191 621
|
170 691
|
197 000
|
220 593
|
263 837
|
| Rezultat brut |
+111 246
|
+116 442
|
+191 976
|
+47 484
|
+180 100
|
+53 425
|
−6 123
|
−7 823
|
+71 371
|
+5 095
|
+27 447
|
−5 799
|
+14 154
|
−6 147
|
+38 669
|
−79 724
|
−84 101
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+104 620
|
+108 208
|
+187 927
|
+43 064
|
+176 036
|
+50 741
|
−8 827
|
−10 581
|
+67 811
|
+2 552
|
+20 496
|
−11 827
|
+8 220
|
−6 147
|
+38 669
|
−82 949
|
−88 434
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TRANSUNIVERSAL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 419 092 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 104 620 lei.
-
Este TRANSUNIVERSAL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TRANSUNIVERSAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are TRANSUNIVERSAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată TRANSUNIVERSAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TRANSUNIVERSAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TRANSUNIVERSAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.