CUI 3709539
TRANSFORESTCOM SRL
TRANSFORESTCOM SRL este o firmă din Bicaz-Chei, județul Neamț, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului. Firma este plătitoare de TVA din 1998 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.3 mil. lei (+23.6% față de 2024), un profit net de 1 mil. lei și 60 de angajați.
Date de identificare
CUI
3709539
Nr. înregistrare
J1992002269273
EUID
ROONRC.J1992002269273
Formă juridică
SRL
Județ
Neamț
Localitate
Bicaz-Chei
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.56
Data înregistrării
06-04-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.04.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 31-07-1998
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnuluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
1612 - Prelucrarea și finisarea lemnului
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
1625 - Fabricarea de uși și ferestre din lemn
-
1626 - Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
-
1627 - Finisarea articolelor din lemn
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
21 307 096
Rezultat net
+1 019 278
Capitaluri proprii
9 587 210
Număr mediu de salariați
60
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 1611 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 006 290
|
3 176 879
|
2 556 385
|
2 975 804
|
1 912 903
|
1 628 842
|
1 649 934
|
1 650 203
|
1 721 066
|
1 574 628
|
1 282 171
|
1 330 844
|
1 138 578
|
997 328
|
909 929
|
899 957
|
894 706
|
| Active circulante |
7 021 327
|
6 208 204
|
7 193 066
|
4 852 078
|
4 377 069
|
3 502 704
|
3 037 201
|
2 923 556
|
2 609 469
|
1 958 084
|
2 040 591
|
1 624 681
|
1 530 738
|
1 673 287
|
972 312
|
1 435 814
|
1 047 635
|
| Stocuri |
2 071 458
|
1 165 216
|
1 125 390
|
1 653 876
|
1 291 064
|
1 461 324
|
874 829
|
1 238 505
|
748 514
|
743 378
|
644 796
|
540 881
|
894 839
|
803 629
|
683 820
|
683 297
|
403 756
|
| Creanțe |
1 708 142
|
1 113 540
|
1 498 765
|
627 524
|
340 949
|
440 305
|
347 938
|
387 264
|
712 289
|
522 226
|
227 969
|
303 973
|
312 565
|
459 464
|
99 272
|
598 850
|
537 142
|
| Casa și conturi la bănci |
1 130 836
|
1 374 496
|
3 576 470
|
2 570 678
|
2 745 056
|
1 601 075
|
1 814 434
|
1 297 787
|
1 148 666
|
692 480
|
1 167 826
|
779 827
|
323 334
|
410 194
|
189 220
|
153 667
|
106 737
|
| Cheltuieli în avans |
1 563 678
|
806 926
|
392 417
|
104 932
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 822
|
—
|
—
|
—
|
75
|
5 500
|
—
|
| Datorii |
2 004 085
|
1 603 462
|
1 636 420
|
600 007
|
657 834
|
586 487
|
540 444
|
586 711
|
420 082
|
332 506
|
523 598
|
737 771
|
1 487 806
|
1 345 233
|
762 030
|
1 359 960
|
941 490
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
24 000
|
24 000
|
—
|
—
|
—
|
13 788
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
9 587 210
|
8 588 547
|
8 505 448
|
7 332 807
|
5 608 138
|
4 521 059
|
4 146 691
|
3 987 048
|
3 910 453
|
3 186 418
|
2 800 986
|
2 217 754
|
1 181 510
|
1 325 382
|
1 120 286
|
981 311
|
1 000 851
|
| Capital subscris vărsat |
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
400 000
|
400 000
|
400 000
|
400 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
21 307 096
|
17 240 281
|
19 351 330
|
17 486 221
|
13 557 143
|
10 664 873
|
9 498 473
|
8 443 741
|
9 554 051
|
7 428 613
|
6 618 595
|
6 136 934
|
4 839 687
|
4 635 952
|
4 174 366
|
3 403 785
|
3 054 849
|
| Venituri totale |
21 819 908
|
17 596 173
|
19 718 188
|
17 861 951
|
13 799 791
|
11 036 152
|
9 842 939
|
8 813 312
|
10 043 415
|
7 736 971
|
6 878 032
|
6 288 823
|
5 101 247
|
4 807 819
|
4 302 297
|
3 518 231
|
3 056 501
|
| Cheltuieli totale |
20 617 772
|
17 502 209
|
18 339 396
|
16 009 959
|
12 589 025
|
10 611 435
|
9 652 903
|
8 483 957
|
9 179 484
|
7 300 896
|
6 179 978
|
5 863 214
|
5 244 964
|
4 562 277
|
4 292 492
|
3 501 230
|
3 013 505
|
| Rezultat brut |
+1 202 136
|
+93 964
|
+1 378 792
|
+1 851 992
|
+1 210 766
|
+424 717
|
+190 036
|
+329 355
|
+863 931
|
+436 075
|
+698 054
|
+425 609
|
−143 717
|
+245 542
|
+9 805
|
+17 001
|
+42 996
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 019 278
|
+83 099
|
+1 209 594
|
+1 724 669
|
+1 087 079
|
+374 368
|
+159 643
|
+276 596
|
+724 035
|
+367 393
|
+583 231
|
+371 565
|
−143 871
|
+205 095
|
+6 269
|
+4 294
|
+34 580
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
60
|
61
|
59
|
56
|
54
|
56
|
56
|
60
|
47
|
44
|
47
|
39
|
37
|
32
|
32
|
30
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TRANSFORESTCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 21 307 096 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 019 278 lei.
-
Este TRANSFORESTCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TRANSFORESTCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 iulie 1998.
-
Ce cod CAEN principal are TRANSFORESTCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului.
-
Când a fost înființată TRANSFORESTCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TRANSFORESTCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TRANSFORESTCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.