CUI 37266479
SENDWISE SRL
SENDWISE SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2017. Activitatea principală: CAEN 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe. Firma este plătitoare de TVA din 2017 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 13.8 mil. lei (+2.5% față de 2023), un profit net de 10.9 mil. lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
37266479
Nr. înregistrare
J40/3960/2017
EUID
ROONRC.J40/3960/2017
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. LABIRINT, NR.147, CORP B, DEMISOL,LOT 2, AP.7
Data înregistrării
23-03-2017
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
13 791 749
Rezultat net
+10 926 311
Capitaluri proprii
11 201 092
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
341 911
|
505 334
|
69 922
|
−46 087
|
145 478
|
405 520
|
674 439
|
625 861
|
| Active circulante |
11 854 432
|
10 575 260
|
8 211 715
|
4 387 030
|
1 951 831
|
177 129
|
2 220 751
|
5 506 021
|
| Stocuri |
—
|
21 872
|
8 700
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
8 827 446
|
9 019 397
|
5 032 583
|
3 385 670
|
887 849
|
115 711
|
101 114
|
557 779
|
| Casa și conturi la bănci |
3 026 986
|
1 533 991
|
3 170 432
|
1 001 360
|
1 063 982
|
61 418
|
2 119 637
|
4 948 242
|
| Datorii |
995 251
|
830 365
|
837 886
|
302 233
|
113 940
|
186 229
|
72 098
|
440 960
|
| Capitaluri proprii |
11 201 092
|
10 250 229
|
7 443 751
|
4 038 710
|
1 983 369
|
396 420
|
2 823 092
|
5 690 922
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
13 791 749
|
13 458 370
|
8 907 558
|
4 865 224
|
2 458 916
|
50 872
|
4 550 079
|
7 379 539
|
| Venituri totale |
14 223 430
|
13 591 931
|
9 172 850
|
4 917 659
|
2 459 657
|
144 183
|
4 904 407
|
7 468 211
|
| Cheltuieli totale |
1 470 654
|
1 553 793
|
1 052 310
|
1 230 245
|
856 600
|
666 309
|
1 449 938
|
778 933
|
| Rezultat brut |
+12 752 776
|
+12 038 138
|
+8 120 540
|
+3 687 414
|
+1 603 057
|
−522 126
|
+3 454 469
|
+6 689 278
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+10 926 311
|
+10 246 477
|
+7 447 444
|
+3 642 291
|
+1 586 950
|
−524 613
|
+2 822 752
|
+5 690 622
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
7
|
6
|
6
|
5
|
5
|
7
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SENDWISE SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 13 791 749 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 10 926 311 lei.
-
Este SENDWISE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SENDWISE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are SENDWISE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.
-
Când a fost înființată SENDWISE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2017.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SENDWISE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SENDWISE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.