CUI 3727047
COSTELO SRL
COSTELO SRL este o firmă din Orş. Corabia, județul Olt, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 1052 - Fabricarea înghețatei. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 144.4 mii lei (−18.6% față de 2024), o pierdere netă de 1.6 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
3727047
Nr. înregistrare
J1993000386283
EUID
ROONRC.J1993000386283
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Orş. Corabia
Adresă
BLD. NICOLAE TITULESCU, NR.11
Data înregistrării
08-04-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.04.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1052 - Fabricarea înghețateiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor
-
4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente
-
4638 - Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv peşte, crustacee şi moluşte
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
144 392
Rezultat net
−1 596
Capitaluri proprii
−200 057
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1052 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
9 801
|
15 876
|
8 505
|
7 944
|
10 241
|
12 538
|
73 365
|
92 212
|
13 252
|
8 329
|
9 153
|
9 977
|
6 454
|
6 895
|
7 473
|
8 051
|
461
|
| Active circulante |
58 801
|
41 369
|
46 067
|
28 709
|
151 809
|
78 156
|
51 674
|
69 410
|
89 856
|
75 927
|
81 655
|
68 201
|
71 475
|
114 320
|
95 312
|
72 610
|
97 071
|
| Stocuri |
15 936
|
5 653
|
20 458
|
22 074
|
59 458
|
52 300
|
17 462
|
31 498
|
48 072
|
71 654
|
65 426
|
60 161
|
60 506
|
90 839
|
81 640
|
63 729
|
92 569
|
| Creanțe |
1 956
|
1 390
|
1 625
|
189
|
9 789
|
10 181
|
3 431
|
9 600
|
9 111
|
419
|
6 628
|
6 860
|
6 707
|
8 090
|
8 896
|
3 238
|
3 455
|
| Casa și conturi la bănci |
40 909
|
34 326
|
23 984
|
6 446
|
82 562
|
15 675
|
30 781
|
28 312
|
32 673
|
3 854
|
9 601
|
1 180
|
4 262
|
15 391
|
4 776
|
5 643
|
1 047
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 498
|
| Datorii |
268 659
|
255 706
|
252 430
|
233 780
|
362 205
|
357 678
|
365 946
|
419 820
|
367 831
|
334 454
|
327 861
|
296 114
|
268 793
|
254 824
|
222 667
|
177 766
|
165 840
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−200 057
|
−198 461
|
−197 858
|
−197 127
|
−200 155
|
−266 984
|
−240 907
|
−258 198
|
−264 723
|
−250 198
|
−237 053
|
−217 936
|
−190 864
|
−133 609
|
−119 882
|
−97 105
|
−64 810
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
144 392
|
177 301
|
81 427
|
165 907
|
255 191
|
212 223
|
316 192
|
273 019
|
241 334
|
200 617
|
141 028
|
48 605
|
37 303
|
66 796
|
36 483
|
38 246
|
29 024
|
| Venituri totale |
144 392
|
177 301
|
81 427
|
165 971
|
265 548
|
233 233
|
316 196
|
273 022
|
241 349
|
200 619
|
141 029
|
48 605
|
37 307
|
66 811
|
36 495
|
38 299
|
29 024
|
| Cheltuieli totale |
145 988
|
177 904
|
82 158
|
161 280
|
196 509
|
257 599
|
295 727
|
263 761
|
253 457
|
211 722
|
155 916
|
74 218
|
93 710
|
80 539
|
58 176
|
68 944
|
40 860
|
| Rezultat brut |
−1 596
|
−603
|
−731
|
+4 691
|
+69 039
|
−24 366
|
+20 469
|
+9 261
|
−12 108
|
−11 103
|
−14 887
|
−25 613
|
−56 403
|
−13 728
|
−21 681
|
−30 645
|
−11 836
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 596
|
−603
|
−731
|
+3 028
|
+66 829
|
−26 078
|
+17 292
|
+6 525
|
−14 526
|
−13 144
|
−19 118
|
−27 072
|
−57 255
|
−13 728
|
−22 776
|
−32 295
|
−13 303
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
1
|
2
|
2
|
3
|
2
|
2
|
4
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COSTELO SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 144 392 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 596 lei.
-
Este COSTELO SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COSTELO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are COSTELO SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1052 - Fabricarea înghețatei.
-
Când a fost înființată COSTELO SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COSTELO SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COSTELO SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.